Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Şubat 2018 Cumartesi
Karapınar’da Neler Oluyor
Son zamanlarda üst üste asayiş haberleri ile gündeme gelen Konya’nın Karapınar ilçesinde vatandaşlar Suriyelilerin yaşadığı mahalleyi bastı.
Kategori : Asayiş
22 Ağustos 2017 02:29
 
Karapınar’da Neler Oluyor

Son zamanlarda üst üste asayiş haberleri ile gündeme gelen Konya’nın Karapınar ilçesinde vatandaşlar Suriyelilerin yaşadığı mahalleyi bastı.

Konya'nın Karapınar ilçesinde dün gece yaşanan olayda iki grup arasında çıkan silahlı kavgada Suriye uyruklu kişi hayatını kaybetmişti.

Alınan bilgilere göre yaşanan olay sonrasında bu akşam saatlerinde kalabalık bir grup Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı mahalleye doğru yürüdü. Olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken vatandaşlar sakinleştirilmeye çalıştı.

Dün gece Karapınar’da iki grup arasında tartışma çıkmış ve tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğü olayda Suriye uyruklu Mustafa El Muhammed (35) ve Hüseyin El Muhammed (28) tüfekle yaralanmış, Karapınar Devlet Hastanesine kaldırılan Mustafa El Muhammed, burada hayatını kaybetmişti.

1 Otobüs Suriyeli Ereğli’ye gönderildi

Karapınar’da yaşanan olayların ardından Suriyeliler, bir otobüse bindirilerek Ereğli’ye nakledildi. Ereğli’de akrabalarının yanlarına teslim edilecek olan Suriyelilerin, olayların yatışmasına kadar Ereğli’de kalacakları öğrenildi.

Ereğli’ye sevk edilenlerin sayıları, 33 çocuk, 23 bayan ve 20 erkek olmak üzere toplam 76 kişi oldukları belirlendi. ancak gelen Suriyelilerin bir kısmı Aksaray'a gönderildi.

Karapınar’da yaşanan olaylarda çok sayıda asker ve polis görev aldı.

Okunma : 25618
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğlili Asker Kuzey Irak’ta şehit oldu.
21 Şubat 2018 Okunma: 13375 Gündem
Ereğli Okuyor
20 Şubat 2018 Okunma: 11231 Gündem
Yol kenarında erkek cesedi bulundu
20 Şubat 2018 Okunma: 9104 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın