Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ekim 2019 Cuma
Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor
Konya Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde her yıl tekrarlanan ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağladığı eğitim desteğini bu yıl da tekrarlayacak.
Kategori : Eğitim
15 Eylül 2019 23:07
 
Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde her yıl tekrarlanan ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağladığı eğitim desteğini bu yıl da tekrarlayacak.

Konya’nın merkez ve taşra ilçelerinde yaşayan şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. Sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim desteği başvuruları yarın başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından söz konusu öğrencilere yönelik yapılan eğitim desteği için başvurular 16 Eylül - 11 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her zaman eğitim camiasının ve öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, 31 ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sürdürdükleri eğitim desetğinin bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Başkan Altay, “Eğitim yardımlarımızdan Konya il sınırları içinde ikamet eden şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. Sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan dezavantajlı grup öğrencileri yararlanıyor. Bundan sonra da eğitime yönelik çalışmalarımız ve desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

BAŞVURULAR 16 EYLÜL - 11 EKİM ARASI

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim desteği alacak öğrencilerden başvuru için öğrenci belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi; gazi çocuklarından gazi kimlik fotokopisi, 8. Sınıf LGS binde birlik dilim için sınav sonuç belgesi, engelli öğrenciler için yüzde 40 ve üzeri onaylı hastane heyet raporu belgeleri talep ediliyor. Başvurularını internet üzerinden yapacak öğrenciler, istenilen belgeleri kayıt esnasında sisteme yükleyecek.

Önceki dönemlerde eğitim desteği alan öğrencilerin bu dönem de alabilmeleri için 11 Ekim’e kadar www.konya.bel.tr adresinden bilgilerini mutlaka güncellemeleri gerekiyor. Bilgilerini güncelleyen öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecek. Konuyla ilgili detaylı bilgiye www.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Okunma : 953
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Bir dönem Ereğli’de doktordu Erhan Çelik ile evlendi
15 Ekim 2019 Okunma: 23911 Ulusal Haberler
Mahkemeden emekli öğretmen'e ceza
15 Ekim 2019 Okunma: 12236 Ulusal Haberler
Son Dakika: Ereğli’de bıçaklı kavga: yaralılar var
17 Ekim 2019 Okunma: 7965 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın