Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ekim 2019 Cuma
Ereğli’de Öğretmen seçmek yok! Kura yapılacak
Genellikle her yıl ilkokula yeni başlayan çocukların velileri arasında yaşanan öğretmen seçme yarışına Ereğli’de son verildi.
Kategori : Eğitim
22 Ağustos 2019 02:07
 
Ereğli’de Öğretmen seçmek yok! Kura yapılacak

Genellikle her yıl ilkokula yeni başlayan çocukların velileri arasında yaşanan öğretmen seçme yarışına Ereğli’de son verildi.

Geçtiğimiz yıl uygulanan ve son derece verim alınan kura yöntemi ile sınıflara öğrenci yerleştirme işlemi bu yıl da tekrarlanacak.

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlülüğü, her yıl yaşanan ve büyük karmaşalara neden olan öğretmen ve sınıf seçme yarışını sona erdirerek kura yöntemini uyguluyor.

 

 

Geçtiğimiz yıl tüm okullarda uygulanan ve büyük başarı elde edilen kura yöntemi 2019-2020 eğitim öğretim yılında da uygulanacak.

Konya Ereğli’de çocuğu ilkokula başlayan veliler, çocuğunun hangi öğretmenin sınıfında yer alacağına karışmayacak ve öğrencilerin, kura yöntemi ile sınıflara dağılımı yapılacak.

Konuyla ilgili olarak Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada; “İlçemizde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında ilkokula yeni başlayacak olan 1.sınıf öğrencilerimizin şube ve öğretmenlerini belirleme işlemleri, Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Kaymakamlık Makamınca onaylanarak yürürlüğe giren Usul ve Esaslar çerçevesinde kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir” denildi.

Ayrıca, yapılan açıklamada; “Kura tarih ve saatleri ilgili okul müdürlüklerince ayrıca ilan edilecek ve velilere bilgilendirme yapılacaktır.   Ereğli kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Okunma : 4279
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Bir dönem Ereğli’de doktordu Erhan Çelik ile evlendi
15 Ekim 2019 Okunma: 23911 Ulusal Haberler
Mahkemeden emekli öğretmen'e ceza
15 Ekim 2019 Okunma: 12236 Ulusal Haberler
Son Dakika: Ereğli’de bıçaklı kavga: yaralılar var
17 Ekim 2019 Okunma: 7972 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın