Ayık olun geliyoruz | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ayık olun geliyoruz | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

23 Temmuz 2019 Salı
Ayık olun geliyoruz

Ocak Ayı hava soğuk saha sulu ve çamur, maça gittik, soğukta olsa girdik, izledik, geldik, anlatacağız diye oturduk bilgisayarın başına ama en samimi duygularla hiç maç anlatasım yok. Peki, ne yapasım var.

Avaz Avaz Bağırasım var. AYIK OLUN GELİYORUZ…

Bilenler bilir malum Ereğlispor’a canı gönülden bağlıyız bu sebeple maç öncesi yöneticilerle maçtan önce sohbet atmosferini pek yaşayamıyoruz. Her ne kadar seyircisi az maç olsa da Ereğli tribünleri hareketlidir çıktım tribüne.

Ereğlispor çok diri takım, açıkçası eğer düşme ve çıkma kaygısı olmayan çok rahat top oynayan,  oynadıkları toptan zevk alan bir takım hüviyetindelerdi böyle olunca da gayet iyiydiler. Özellikle Seyit ile Koray defansımızı çok toparlamışlar Isparta Davraz Forvetleri zorladı müthiş pozisyonlar yarattılar ama hepsi de Koray ve Seyit’te eridi.

Allah’tan devre arası takviyeler takımla uyuşmuş Gelelim takıma gerçekten kalitesi her haliyle kendi gösteren bir takım olmuşuz. Özellikle Kemal, Koray ve Seyit’i izlemeye doyamadım. Maça ağırlığını koyan isimlerdi. Deniz’in, Uğur’un’ Oktay’ın, Emre ve Polat’ın, Ali’nin santrfor Emre’nin hakkını yemeyelim hemen ikinci sıraya yerleştirelim.

Geçen hafta gol atması, bu hafta direkten fileden karışık golden iptal pozisyonundan olan Serhat’ın direkten dönmesini bu çocuğun çok pozisyona gireceğinin göstergesidir.

Şimdi maçı izlemeyen arkadaşlar diyebilir ki madem bu kadar her şey çok güzel bu sonuç ne? Kendi evimizden 1-0 mağlubiyet yakıştı mı? Esasında Isparta Davraz’ın 15 maçta 32 puan alarak 15 maçta tek mağlubiyetle karşımıza çıkması ilk hedefinin Şampiyonluk olduğun ve bu nedenle ölümüne bizden kat kat üstün bir kadrosu ile saldıracağı hafta içinde belli idi.

Eksiğimiz yok mu? Çok hangi birinden bahsedeyim? Profesyonel ligden gelmiş bir takımız… Biraz artık bu işe profesyonelce bakmamız lazım. Eksiğimizden biri rakiplerimizi izleme görevimiz yok ne olur yani yardımcı hocalardan birini rakip maça yollasak atla devemi ya maliyeti 200 TL. Yazık, Erkan hocamız tahminimce bunun üzerine bu hafta içinde kafa yoracaktır. İlk yarının ve ikinci yarının son yarımşar saatleri Davraz kalesini adeta ablukaya aldık. Ancak bir türlü kilidi açacak hareketler yapamadık. Biraz zemin bozukluğu biraz da tercih olarak genelde yüksek top denedik ama kalecinin ellerinde eridik. Birkaç kez sıfıra çalımlarla indik en tehlikeli ataklarımızda bu anlarda gerçekleşti ancak orada da golü yapamadık.

Bu ligdeki bir çok hakemin bugünkü gibi sertliğe ve deplasman takımının zaman geçirme taktiklerine çanak tutan bir yönetim göstereceği dikkate alınırsa bu seneki en önemli problemlerimizden biri kapalı savunma yapan takımları açmak olacağı bu maçla bize sinyalini verdi. Eğer bu soruna bir çözüm üretemezsek korkarım bu sene iç saha maçları dış saha maçlarından daha zor olacak.

Maçla ilgili söylemeden geçemeyeceğim bir ikinci konuda Emre’ye yapılanlar haksızlıklar… Adam iki top yanlış kullandı diye hemen yuhala hemen bağır çağır tribünden… Ne sanıyorsunuz Emre’yi Cenk Tosun mu?  Aldığını vuracak gol atacak mı sandınız böyle olsa zaten Emre üst liglerde olurdu…

Olacak arkadaşlar Emre’den de olacak ama bakın diri bir takım buna da sabredin biraz. Maçın son on dakikası klasik bir Ereğlispor maçıydı, sahada futbolcular sağdan soldan direk bastırıyor bizler tribünden öldük öldük dirildik. Ama beraberliği yakalayamadık.

Tribünde olan yaklaşık 700-800 kişi az da olsa takımı destekleme çabası verirken. Herkesin aklına gelen ilk konu biz 700-800 kişi bu halde baskı kuruyorsak Estarderle 5000 kişi olsak ne olurdu.

Ama reklamdaki gibi maçın bitiş anı paha biçilemezdi. Üstüne de diğer rakibimizin maçından iyi haberler gelince bir anda puan farkının açılmaması bizim iyi futbol oynamamız bir nebze tribünde bizleri memnun etti ufaktan ufaktan çöken akşamın soğuğu kendi sahamızda 1-0 mağlup oluşumuzu hissettirmedi bile.

Son olarak haftanın panoramasına mutlaka girecek Seyit oynadığı futbolla… Bence Seyit bu haftanın futbolcusu olmayı çok haketti.

Düzenleme : 22 Ocak 2018 01:41 Okunma : 7611