Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Kasım 2019 Salı
Ereğli’de 15 Temmuz Programı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, tüm yurtta olduğu gibi Ereğli’de de bir dizi program gerçekleştirilecek.
Kategori : Ulusal Haberler
13 Temmuz 2019 23:36
 
Ereğli’de 15 Temmuz Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, tüm yurtta olduğu gibi Ereğli’de de bir dizi program gerçekleştirilecek.

 Ereğli Bayraklarla donatılacak

Akşam saat 20.00’da başlayacak ve gece boyunca devam edecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşların yine demokrasi nöbeti tutarak Yunus Emre Meydanını doldurması bekleniyor.

15 Temmuz 2019 Pazartesi günü bir dizi etkinliklerin düzenleneceği 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü süresince resmi, özel kurum ve kuruluşlar ile askeri birlik ve karargahlar, sokaklar caddeler, okullar Türk Bayrağıyla donatılacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklerde sadece Türk Bayrağı kullanılacak.

Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtılacak.

Ereğli Şehitliği’nde program yapılacak

15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 12.00’ de Ereğli Protokol Üyelerinin, Şehit ve Gazi Derneklerinin temsilcilerinin, şehit yakınları ve gazilerin de katılımı ile Meydanbaşı Mezarlığı Ereğli Şehitliği ziyaret edilecek. Burada yapılacak programda Ereğli Müftülüğü tarafından şehirler için dua yapılacak.

Mevlid-i Şerif Okunacak

Ereğli’de 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü öğle namazına müteakip Ulu Camiinde tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okunacak. Yapılacak olan duanın ardından Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara ikramlar yapılacak.

 

 

Kaymakamlık Programı Saat 20.00’da

Ereğli’de İlçe Kutlama Programı 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.00’ de Belediye önü Anıt Meydanında başlayacak ve Protokol üyeleri, vatandaşlar, şehit ve gazi yakınları, resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkına kadar yürüyüş yapılacak. Program Uğurlu Camii Meydanında gerçekleştirilecek.

Burada yapılacak olan program Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile birlikte Kur’an- ı Kerim Tilaveti ile başlayacak.

Konuşmalar Yapılacak

Ereğli Uğurlu Camii meydanında başlayacak olan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Ereğli kaymakamı Hayrettin Çiftçi yapacak sonrasında ise Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ve Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ali Kurbi konuşma yapacaklar.

Konuşmaların ardından sunulacak olan sinevizyon gösterimlerinin ardından programa Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri marşlarla eşlik edecekler.

Ve Salalar semalarda yankılanacak

15 Temmuz darbe girişimi gecesinin simgesi haline gelen ve vatandaşların milli birlik ve beraberlik ruhuna biraz daha yakınlaştıran Salalar semalarda yükselecek. 15 Temmuz 2019 Pazartesi gününün 16 Temmuz 2019 Salı gününe bağlayan gece yarısı saat 00.13’ de Ereğli genelindeki tüm camilerde Salalar okunacak.

Okunma : 6357
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Polis Rütbeleri ve İsimleri
19 Kasım 2019 Okunma: 38195 Kültür Sanat
Birbirinden ilginç canlılar
18 Kasım 2019 Okunma: 24329 Kültür Sanat
SON DAKİKA EREĞLİ’DE SİLAHLAR KONUŞTU BİR KİŞİ VURULDU
16 Kasım 2019 Okunma: 14157 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın