Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Oprukçu: Ereğli’yi Hançerletmeyeceğiz
Bugün Ereğli’de Hüseyin Oprukçu’ya destek yürüyüşünün ardından seçim merkezinde toplanan büyük kalabalığa hitap eden Hüseyin Oprukçu, Ülkücü Hareketin Karacaoğlanı Mustafa Yıldızdoğan’ın üzüntüsünün cevabını siz sandıkta verin” dedi.
Kategori : Siyaset
17 Mart 2019 16:55
 
Oprukçu: Ereğli’yi Hançerletmeyeceğiz

Bugün Ereğli’de Hüseyin Oprukçu’ya destek yürüyüşünün ardından seçim merkezinde toplanan büyük kalabalığa hitap eden Hüseyin Oprukçu, Ülkücü Hareketin Karacaoğlanı Mustafa Yıldızdoğan’ın üzüntüsünün cevabını siz sandıkta verin” dedi.

Konya Ereğli’nin bağımsız belediye başkan adayı Hüseyin Oprukçu’ya destek veren vatandaşların tertip ettikleri yürüyüş, Oprukçu’nun seçim merkezinde sona erdi. Kendisine akın akın yürüyen vatandaşları kapıda karşılayan Oprukçu, halka hitap etti.

Gözyaşlarımızla geldik, gözyaşlarınızla karşıladınız

“Yıllardır vakfedilmiş ömrümüzü şerefle tamamlamak üzere, yürek sızımızı dindirmek üzere geldik” diyen Oprukçu; “Yürek sızımız dinsin, boynu bükük kardeşlerimiz olmasın diye, huzur şehri Ereğli’yi yeniden inşa edelim diye geldik. Gelirken de Ereği Belediye Başkanlığından çok daha büyük makamları elimizin tersiyle ittik de geldik. Bağımsız aday olarak gözyaşlarımızla geldik, gözyaşlarınızla karşıladınız, bizi bağrınıza bastınız. Çok teklifler aldık, onurumuza izzetimize dil uzatanları da gördünüz. Ereğli’de görevden alacağız, kayyum atayacağız diyenler de oldu. Sizler Ereğli’nin çocuklarını Ereğli ovasında bozguna uğratmama kararlılığını gösterdiniz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Ereğli’yi hançerletmeyeceğiz

Bağımsız aday Hüseyin Oprukçu; “Aç kalmasın Ereğli’de açık kalmasın Ereğli’de, huzur şehrini inşa edelim diye geldik. 10 bin kişilik cezaevi yaptırıp sonra da benim haberim yok demeye gelmedik. Hançerlediler, Osmanlı’nın geleceğini hançerlediler Ereğli Ovasında, ama Ereğli’nin geleceğini hançerletmeyeceğiz. Hepimiz birlikte başaracağız” dedi.

Mustafa Yıldızdoğan Cevabı sandıkta vereceksiniz

“Birilerine baş kaldırmak için değil Ereğli’nin geleceği için başarmaya mahkûmuz” diyen Oprukçu; “Analarımız ağlamasın diye başarmaya mahkûmuz. Soyumuzun da sopumuzun da burada olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ülküdaşlarımı kullanrak, Ülkücü Hareketin Karacaoğlanı Mustafa Yıldızdoğan’ı kullanmak istediler ama O’nun da sahneye çıkmasına müsaade etmediler. Siz Mustafa Yıldızdoğan’ın üzüntüsünün de cevabını sandıkta vereceksiniz.

Basınımızın bazı organları iki gündür bağırıyor, şehitlerimiz var, müzikleri durdurun diye… Ama bangır bangır Mustafa Yıldızdoğan’ımızın Türkiyem şarkısıyla halkı oraya toplayıp bakanlarla, vekillerle, adaylarla bütün teşkilatlarıyla toplansalar da siz onlardan kat be kat fazlasınız.

 Biliyorum ki o toplantıya ülkücü arkadaşlarım da gittiler.  Ülkücü hareketin Karacaoğlanı Mustafa Yıldızdoğan’ı görmeye gittiler. Ama biliyorum ki oyları bizimledir. Kararları bizimledir. Biz gönülleri birleşenler olarak Allah’ın izni ile başaracağız” dedi.

Biz hayal ederiz ama mutlaka gerçekleştiririz

“Diyorlar ki onlar hayal eder biz yaparız, diyorlar” diyen Oprukçu; “Biz hayal de ederiz ama hayallerimizi mutlaka gerçekleştiririz. Hızlı tren yapıyorlarmış! Biz belediye olarak hızlı trene gereken desteği verdik. Hızlı tren devletin politikasıdır. Devletimiz yapıyor. Sayın Vekil sen ne yaptın onu söyle. Bu şehre hangi faydan oldu onu söyle” şeklinde konuştu.

Biz daha akılsızca iş yapmayacaklar

Oprukuç; “Şehzade Mustafa’nın Akhüyük mahallesinde boğdurulduğu yere, kimse bir daha bu millete el uzatmasın diye Şehzade Mustafa’nın anıtını dikeceğiz. Bir daha aziz milletimizin şerefli şehri Ereğli’ye el uzatmaya kimse el uzatmaya kalkamayacak. Bunların alayını 31 Martta sandığa gömdüğünüzde akılları başlarına gelecek, bir daha akılsızca iş yapmayacaklar” dedi.

Okunma : 6770
Foto galeri
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Resmen Vahşet: Bacanağını ve iki oğlunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 8563 Asayiş
Muhteşem güzellik Ereğli’ye 35 kilometre uzaklıkta
18 Mayıs 2019 Okunma: 6354 Gündem
Eşi Konya’da yaşıyordu: acı haber verildi
18 Mayıs 2019 Okunma: 5444 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın