Yolun Açık Olsun Başkan | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Yolun Açık Olsun Başkan | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

23 Temmuz 2019 Salı
Yolun Açık Olsun Başkan

Bazı insanlar uzun siyasi hayatında toplum içinde unutulmaz kalıcı izler bırakırlar. Siyasiler, yürüdükleri uzun yıllar boyunca maharetleri ve memleket sevgileri ölçüsünde önemli ve hiçbir zaman unutulmayacak çalışmalar ortaya koyarlar.

Siyasi hayata atılalı kısa bir dönemi geride bırakan Adalet ve Kalkınma Partisi Ereğli İlçe Başkanı Kadir Düzen’den bahsetmek istiyorum sizlere.

İktidar partisinin İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiş genç, çalışkan, dinamik, renkli siyaset adamı Kadir Düzen, siyasal yaşamı süresince İlçe teşkilatında en alt kademesinden en üst basamağına kadar önemli görevler üstlenmiş, partinin her kademesinde görev almış bir siyasetçidir.

Seçim süreçlerinde bayrak asma göreviyle başladığı AK Parti Teşkilat çalışmalarını ilçe başkanlığına kadar yükseltmiş bulunan ve sağlam bir kişiliği, babacan bir yaşam tarzı olan Kadir Düzen Başkandan söz etmek istedim sizlere.

Kadir Başkanın siyaset arenasında başkan olarak üstlendiği kritik rol, genç kuşak siyasetçiler açısından örnek teşkil etmektedir. İlk yaptığı icraat, ilçede kanayan yara haline gelmiş ve nerdeyse tıkanmaya, hizmetlerin aksamasına sebep olur hale gelmiş olan kurumlar arası ayrışmalara ve kurumaların aşırı birikmiş sorunlarına el atmasıydı.

Kurum ve Kuruluşlar ayrımına son vermesi ve millete hizmet konusunda herhangi bir kurum ayırmadan yakın diyalog sağlayıp uzlaşma kültürünü canlı tutması hem Ereğli için olumlu bir gelişme hem de bir siyasetçiye yakışan bir tavırdı.

Kadir Düzen, parti ayrımı gözetmeksizin siyasette deneyimli insanların fikrini mutlaka alır, parti toplantılarından önce parti sözcüleriyle istişarede bulunur, partide ve Ereğli’de emeği geçmiş usta siyasetçilerden aldığı bilgiler etrafında alacağı kararı revize eder tanıdığım, bildiğim kadarıyla.

Kadir Başkan, ilçede “Bizim partiye oy vermeyene hizmet yok”  mantığını tamamen silen, yoksula, fukaraya, işsize, köylere ve mahallelere temel hizmetlerin ulaştırılmasında konusunda son derece kararlı, azimli ve başarılı bir portre çiziyor.

Zaman zaman bu özelliğinden dolayı partisi içinde eleştirilse de, O, “Bizim partiye oy veren de oy vermeyen de benim vatandaşımdır, herkese hizmet vermek zorundayız” diyebilen bir yapıya sahip.

Muhtarları her zaman önemseyen ve onların düşünce ve fikirlerine, gözlem ve deneyimlerine itibar eden Kadir Düzen, her fırsatta muhtarlar ile bir araya gelir, onların ihtiyaçlarını yakından takip eder, ona ulaşan talepleri ivedilikle yerine getirmek için elinden gelen çabayı sarf eder.

Siyasette eşine az rastlanır şekilde vefalı bir siyasetçidir Sayın Düzen. Hiç beklemediğiniz anda telefonunuz çalar ve Başkan Düzen, hal hatır sorar ve bunun yanı sıra sizin görüşlerinizi alır.

Basın ile de her zaman arası çok iyi olmuştur Başkanın. Ereğli’nin tüm internet sitelerini takip etmeye, gazetelerini okumaya, sosyal medyayı sıkı takip etmeye özen gösteren Başkanın, var olan sorunlar üzerine de hassasiyetle gittiğine ve haber sahipleri ile iletişime geçerek gereken çalışmalarla yakından ilgilendiğine bizzat şahit olmuşumdur.

İlçe başkanlığı görevinin yanında iş hayatında da son derece başarılı olduğunu gördüğümüz Sayın Düzen’in iş ve siyasi hayatını da birbirine karıştırmamaya büyük özen gösterdiğini biliyoruz.

İyi bir aile babası, çalışkan bir iş adamı ve başarılı ve duyarlı bir siyasetçi olarak dikkatleri üstüne çeken Kadir Düzen, AK Parti İlçe Başkanlığına geldiği günden bu yana toplumun gerilen noktalarına ustaca dokunuşlar yaparak herkesin rahat bir nefes almasını da sağlamıştır.

Bir gazeteci gözüyle gördüğümüz ve muhatap olduğumuz kadar memnun da kaldığımız Sayın Başkan’ın önümüzdeki seçim sürecinde de ekibiyle birlikte büyük başarılar elde edeceğine şüphemiz yok.

Fert olarak uzun yılardır tanıdığım ve siyasetçi olarak da çalışmalarını ve düşüncelerini yakından takip ettiğim başkandan söz ederken zaman zaman az bile söyledim diyorum içimden.

Kendisiyle sık sık istişare ettiğimiz zamanlarda bizim de düşüncelerimize ne kadar önem verdiğini ve sözlerimiz bitene kadar dinlediğini defalarca gördük ve yaşadık.

Teşkilat başkanı olarak yardımcılarına da görev alanlarında hareket imkanı tanıyan ve fırsat veren Kadir Başkan’a ve yönetim kuruluna önümüzdeki zorlu seçim sürecinde başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Umuyorum ki seçimden güçlü çıkıp kolları sıvayarak daha birçok başarıya imza atacaktır. İyi çalışmalar.

 

Düzenleme : 23 Nisan 2018 04:27 Okunma : 2935