Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Haziran 2018 Perşembe
1 yaşındaki oğlunu yaktı
Adana’da kendisine para vermeyen annesine kızıp, oğlu Ezel’in (1) de içinde bulunduğu evi ateşe veren Çağlar Aslan (21), "Evi yaktığımı hatırlamıyorum.
Kategori : Asayiş
13 Haziran 2018 09:07
 
1 yaşındaki oğlunu yaktı

Adana’da kendisine para vermeyen annesine kızıp, oğlu Ezel’in (1) de içinde bulunduğu evi ateşe veren Çağlar Aslan (21), "Evi yaktığımı hatırlamıyorum. Ben öyle bir şey yapmadım" dedi.

Olay, 11 Haziran’da Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. ’Bıçaklama yaralama, tehdit ve uyuşturucu’ suçlarından 3,5 yıl hapis cezasıyla aranan Çağlar Aslan, sabaha karşı geldiği evde annesi Ayşe Aslan’dan para istedi.

Alamayınca öfkelenen Çağlar Aslan, oğlu Ezel’in uyuduğu evin yatak odasını ateşe verdi. Alevler odayı sararken Çağlar Aslan kaçtı. Ayşe Aslan, panikle evden çıkıp komşularından yardım istedi.

 Komşuları, itfaiyeye haber verip, hortumlarla alevlere müdahale etti. Dumandan etkilenen ve alevlerin içinde Ezel bebek, babaannesi Ayşe Aslan ve komşuları tarafından kurtarıldı.

 İtfaiyenin müdahalesi sonrası yangın söndürülürken, Ezel bebek ambulans ile Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ezel bebekte 1’inci derece yanık meydana geldiği öğrenildi.

''HATIRLAMIYORUM''

Çağlar Aslan, bir süre sonra birlikte yaşadığı Gülben Y. ile oğullarını görmek için geldikleri Adana Şehir Hastanesi’nde yakalandı.

 Çağlar Aslan ve Gülben Y. gözaltına alındı. Sağlık kontrolüne getirilen Çağlar Aslan, gazetecilere "Sanki 30 kişiyi öldürdük" dedi.

Emniyetteki ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Çağlar Aslan, Adli Tıp Birimi’ne getirildiği sırada "Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum.

 Ben öyle bir şey yapmadım. Çocuğumu görmek için eve girdim ama evi yakmadım" dedi.

Çağlar Aslan işlediği diğer suçların yanı sıra kundaklama suçundan tutuklandı. Birlikte gözaltına alındığı nikahsız eşi Gülben Y. ise alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Okunma : 461
Gündem haberleri
Yıldırım Düşen Genç Hayatını Kaybetti
19 Haziran 2018 Okunma: 9691 Gündem
Sertavul’da Can Pazarı
17 Haziran 2018 Okunma: 8839 Ulusal Haberler
Ereğli’de Trafik Kazası Yaralılar Var
17 Haziran 2018 Okunma: 7290 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın