Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Nisan 2019 Çarşamba
Ereğli Belediyesi kum ocağı açılışı yaptı
Ereğli Belediyesi tarafından 2,5 milyon lira maliyetli Kalker kum Ocağı açıldı.
Kategori : Gündem
13 Eylül 2018 16:38
 
Ereğli Belediyesi kum ocağı açılışı yaptı

Ereğli Belediyesi tarafından 2,5 milyon lira maliyetli Kalker kum Ocağı açıldı.

Ereğli’nin Karaburun Mahallesinde açılışı gerçekleştirilen Kalker kum ocağının açılış programına Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, özel firma yetkilileri ve Belediye çalışanları katıldı.

Dua ve kurban kesiminin ardından konuşan Belediye Başkanı Özgüven: “Belediyemizin yıllarca en büyük harcama ve ödeme kalemi olan kum işine kendi ocağımızı faaliyete geçirerek ve güzel bir tesisi Belediyemize kazandırarak köklü çözüm üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Özgüven; “Ereğli Belediyesi’ne ait bir kum ocağının açılışını gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizde Belediyemizin en büyük giderinin ve bu anlamda büyük bütçeler ödendiğini gördük. Gerçekten Belediye olarak mali disiplini sağlama ve tasarruflar kapsamında önemli mesafe kat ettik. 2014 yılında bu kum ocağımızın ruhsatını aldık ve burası ile ilgili çalışmalarımız uzun zaman aldı. Kumun, Belediyemizin hizmetleri kapsamında önemli bir yerinin olması ve büyük giderlerin harcanmış olması bize bu hizmeti gerçekleştirme durumunu ortaya çıkardı. Şöyle ki göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız hizmetler 8-10 kat artmasına rağmen kum giderlerini yarıya düşürsek de daha önceki giderlerin yarısına ulaştık, bu da şehrimizin için önemli bir tesis olduğunu ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

Özgüven: “Karaburun Mahallemiz içerisinde bulunan bu tesisimizde hem Enerji Bakanlığımızdan hem de Valiliğimizden aldığımız çalışma izniyle çalışmalarımıza başladık. Makamlar, mevkiler gelip geçici bizim için önemli olan Ereğli’mize kıymetli hizmetleri kazandırmaktır. Şu an itibariyle Büyükşehir Belediyemizle beraber bu kum ocağını özel firmaya vermek suretiyle çalıştırıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve Ereğli Belediyemizin yaptığı yollarda buradan çıkan malzemeyi gruplara ayırarak çakıl, iri agrega, pmt olarak kullanacağız. O açıdan bu tesis Ereğli’mize önemli bir katkı sağlayacaktır. Böylece vatandaşlarımızın vergisiyle gelen mali kaynakların düzenli kullanılması, kuma, çakıla afaki ücretlerin ödenmemesi mümkün olacaktır. Burada Belediyemizin araçları var, özel sektörün araçları var, bu işte Büyükşehir Belediyemizin işletme noktasında katkıları var ve şu an harıl harıl çalışılıyor. Bu duygu ve düşüncelerle bu tesisi kazandırılmasında katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kalker(Kum) Ocağımız Ereğli'mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Okunma : 2417
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Konya’nın Ünlüleri
24 Nisan 2019 Okunma: 10562 Ulusal Haberler
Alhan Köyü
24 Nisan 2019 Okunma: 10289 Kültür Sanat
Koltuklarını devredecekler
20 Nisan 2019 Okunma: 9342 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın