Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Ağustos 2019 Pazar
Ereğli’de Cami imamını darp ettiler
Ereğli’de bayramın birinci gününde cami imanına saldıran 5 kişinin imam ve eşini çocuklarının gözü önünde darp ettiği ortaya çıktı.
Kategori : Asayiş
08 Haziran 2019 20:27
 
Ereğli’de Cami imamını darp ettiler

Ereğli’de bayramın birinci gününde cami imanına saldıran 5 kişinin imam ve eşini çocuklarının gözü önünde darp ettiği ortaya çıktı.

Konya Ereğli’de yaşanan olayda, Ramazan Bayramının birinci gününde (4 Haziran 2019 Salı) cami imanının lojmanına baskın düzenleyen 5 kişinin imam ve eşini çocuklarının gözü önünde darp ettiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, Ereğli’nin Sarıtopallı Mahallesindeki cami lojmanında Ramazan Bayramının birinci günü beş kişi tarafından evin kapı ve pencereleri kırılarak baskın yapılan İmam Hatip Cumali Çelik ile eşi çocuklarının gözü önünde darp edildi.

Olaya sert tepki gösteren Diyanet Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Toplumun yol göstereni, örnek duruşuyla insana ve insanlığa rehber görevini üstlenen din görevlilerine yapılan saldırılar insana, insanlığa yapılan bir saldırıdır” ifadelerini kullandı.

Saldırının niçin yapıldığı henüz bilinmezken Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Ereğli’de yaşanan bu çirkin olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, açıklamasında;

“Bayramın birinci günü bayram namazını kıldırıp cami cemaatinin tamamıyla bayramlaşma yaptıktan sonra evine giden ve diğer akraba ve dostlarıyla bayramlaşma hazırlıklarını yapma aşamasında iken, ikamet ettiği lojmana gelerek Faruk C. - Sezai C. - Sertaç C - İlker E. ve Emre S. tarafından evin kapı ve pencereleri kırılarak eve girmek suretiyle İmam Hatip Cumali Çelik ve eşi iki çocuğunun gözü önünde saldırganlar tarafından darp edilerek dövülmüşlerdir.

 

 

Yapılan baskın ve darp neticesinde İmam Hatip Cumali Çelik ağır şekilde yaralanmış, eşine ise, kısmı darp uygulanmıştır. Olayı duyan mahalle sakinleri olaya müdahil olarak kolluk kuvvetlerine durumu bildirilmiş ve mahalleye jandarma ekiplerinin müdahil olmaları sağlanmıştır.

İlahiyat Fakültesi mezunu, 15 yıllık Din Görevlisi olan ve pedagojik formasyon eğitimini alan İmam Hatip Cumali Çelik’in Ereğli Sarıtopallı mahallesindeki görevine başlayalı henüz daha dört ay oldu diyen Başkan Ali Koç, dört aylık bir hizmet süresinde hiç kimseye yönelik bir husumet beslemediğini, Diyanet İşleri Başkanlığımızın kuruluş ve görevleri konusundaki yasa çerçevesinde çocuklara, orta yaş ve ileri yaş gruplarına yönelik günün belirli bölümlerinde din eğitimi ve Kur’an öğrenimi konusunda gayretli çalışmalar yaparak mahalle halkının ve özellikle eğitim çağında olan çocuklar ile gençlerin takdir ve beğenisini kazanarak ramazan ayı içerisinde hayır severlerin katkılarıyla iftar programları düzenlemiştir. Atıl vaziyette olan mahallenin eski cami binasının kütüphaneye çevrilmesi ve içerisinin kitap ve materyallerle donatılması konusunda geniş çalışmalar yaparak kısa sürede hizmete girebilecek projelerini oluşturmuştur” dedi.

Başkan Ali Koç; “Biz her zaman örnek olmalıyız diyoruz, örneğimiz şiddet oluyor, biz kardeşlik huzurumuzu inşa edelim diyoruz kardeş kardeşi vuruyor veya şiddet uyguluyor, yeterince düşmanımız varken batıllar içinde bir birimize Müslüman deyip batıl yaşıyoruz. Bu bize yakışan bir duruş değildir. Bu kardeşliğin tesisi değildir. İnsanız, şiddetten uzak konuşmayı denesek insanlığın inşasına en azından yardımcı olmuş oluruz” ifadelerini kullandı. Kaynak: memleket.com

Okunma : 9544
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de Damat Adayı Kuaför Dükkânını Dağıttı
14 Ağustos 2019 Okunma: 32021 Asayiş
Evinin garajında asılı bulundu
14 Ağustos 2019 Okunma: 6064 Asayiş
Bir asker yanlışlıkla arkadaşını vurdu
16 Ağustos 2019 Okunma: 5650 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın