Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

16 Aralık 2019 Pazartesi
Hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İlçe Kaymakamı Hayrettin Çiftçi ile birlikte Akhüyük Termal Tesisleri’ni gezerek başlayan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi Yeni sondaj çalışması yapılan Akhüyük Termal Tesisleri’nde toplamda 2250 metreye kadar inilmesi ve sıcaklığın da 100 - 130 derece civarlarında olması ayrıca ekonomik değeri yüksek karbondioksit ve diğer gazların çıkması bekleniyor “HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ” Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İlçe Kaymakamı Hayrettin Çiftçi ile birlikte Akhüyük Termal Tesisleri’ni gezerek yapılan sondaj çalışmasını yerinde incelediler.
Kategori : Gündem
02 Aralık 2019 12:53
 
Hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İlçe Kaymakamı Hayrettin Çiftçi ile birlikte Akhüyük Termal Tesisleri’ni gezerek başlayan sondaj çalışmalarını yerinde inceledi

Yeni sondaj çalışması yapılan Akhüyük Termal Tesisleri’nde toplamda 2250 metreye kadar inilmesi ve sıcaklığın da 100 - 130 derece civarlarında olması ayrıca ekonomik değeri yüksek karbondioksit ve diğer gazların çıkması bekleniyor

“HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İlçe Kaymakamı Hayrettin Çiftçi ile birlikte Akhüyük Termal Tesisleri’ni gezerek yapılan sondaj çalışmasını yerinde incelediler.

Kısa zamanda Ereğlililerin vazgeçilmesi olan tesis hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Oprukçu: “Uzun zamandır hayalini kurduğumuz, önceki dönemde adımlarını attığımız fakat tamamlamanın kısmet olmadığı Akhüyük Termal Tesisleri yeniden göreve geldiğimizde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Olmayacağını, başaramayacağımızı düşünenlerin aksine kurduğumuz tesise değer verenlerin ve takdir edenlerin çoğunlukta olması bizi ayrıca gururlandırıyor” dedi.

2250 METREYE KADAR İNİLECEK

Akhüyük Termal Tesislerin Ereğli için önemine vurgu yapan Başkan Oprukçu şu ifadelerle sözlerine son verdi: “Ereğli’mizin geleceği olarak düşündüğümüz ve sondajla 2250 metreye kadar inmeyi planladığımız tesisimizde 100 – 130 derece arasında sıcaklığa ulaşmayı planlıyoruz.

Ayrıca ön gördüğümüz ekonomik değeri yüksek karbondioksit ve diğer gazların çıkması da şehrimizin gelişimine katkı sunacağı aşikardır. Termal turizmin gelişimi ve termal seralarla gelecek nesillerimize daha yaşanabilir, huzurlu ve mutlu bir Ereğli bırakma amacımızda Akhüyük Termal Tesisler çok kıymetli bir yere sahiptir. Bu düşüncelerle Akhüyük Termal Tesislerimizin tekraren Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum”

Okunma : 1762
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli Tekzen Mağazası Kapanıyor
13 Aralık 2019 Okunma: 11966 Gündem
Ahmet Davutoğlu’nu n partisi resmen kuruldu: İşte kurucular
12 Aralık 2019 Okunma: 6049 Siyaset
Son Dakika: Ereğli’de otomobil bir anda yandı
13 Aralık 2019 Okunma: 5756 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın