Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

28 Eylül 2020 Pazartesi
Kız kardeşine 'cinsel istismar' sanığı ağabeye 30 yıl hapis cezası
Kız kardeşine 'cinsel istismar' suçlamasıyla yargılanan ağabeye 30 yıl hapis cezası verildi.
Kategori : Asayiş
22 Ocak 2020 13:29
 
Kız kardeşine 'cinsel istismar' sanığı ağabeye 30 yıl hapis cezası

Kız kardeşine 'cinsel istismar' suçlamasıyla yargılanan ağabeye 30 yıl hapis cezası verildi.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, 2 yıl boyunca lise öğrencisi kız kardeşine 'cinsel istismarda' bulunduğu ve hamile bıraktığı iddiasıyla yargılanan sanık, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 56 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan ağabeye verilen 45 yıl hapis cezası, TCK'da süreli hapis cezalarına verilecek cezanın 30 yıldan fazla olamayacağının yer alması nedeniyle 30 yıl olarak belirlendi.  

İddiaya göre; Lise 2'nci sınıf öğrencisi H.E, geçen yıl mart ayında, kaldığı öğrenci yurdundan karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Yapılan kontrolde hamile olduğu ve doğumun yaklaştığı anlaşılan H.E, sezaryen ameliyatına alındı. Karında sıvı yutması nedeniyle öldüğü belirlenen bebek ameliyatta alındı. Hastane yetkililerin bilgi vermesi üzerine savcılık tarafından başlatılan soruşturmada ifadesine başvurulan H.E, 2017 yılından beri ağabeyi R.E'nin cinsel istismarına uğradığını anlattı. 

H.E, yarıyıl tatili için eve gittiğinde ağabeyinin, yine cinsel istismarda bulunmak istediğini bu sırada karnının şişkinliğini görüp, hamile olduğunu anladığını söyledi. Liseli kız, buna rağmen kendisine cinsel istismarda bulunmaya devam eden ağabeyinin hamileliğiyle ilgili, "Merak etme, ben halledeceğim bir şekilde" dediğini, korktuğu için de yaşadıklarını kimseye söyleyemediğini kaydetti. Gözaltına alınan R.E, sorgusunda kız kardeşine cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. R.E, tutuklanırken, H.E. devlet korumasına alındı.

Soruşturma kapsamında R.E. ile kız kardeşinden alınan DNA örnekleri, Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı'nda ölü bebekten alınan DNA örnekleriyle karşılaştırıldı. Hazırlanan raporda, bebeğin R.E'den olduğu belirlendi.

56 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Savcılık tarafından ağabey hakkında, 'zincirleme bir şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismar' suçundan 56 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın iddianamesinde; H.E'nin, 2017 yılının Ağustos ayında öz ağabeyi R.E'nin cinsel istismarına uğradığı, aradan 4-5 gün geçtikten sonra R.E'nin tekrar cinsel istismara kalkıştığı, H.E.'nin de ağabeyinin yine kendisine güç kullanacağını düşünerek, karşı gelmediği ifade edildi.

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan R.E, kız kardeşiyle 1 kez ilişkiye girdiğini, olay günü alkollü olduğu için hatırlamadığını öne sürdü.

KIZ KARDEŞ VE ANNE- BABA ŞİKAYETÇİ OLMADI

H.E. ise ağabeyinden şikayetçi olmadı. Olaydan bilgilerinin olmadığını söyleyen anne K.E. ile baba S.E. de oğullarından şikayetçi olmadıklarını bildirdi.

YASADA ÜST SINIR 30 YIL

Mahkeme heyeti dün görülen karar duruşmasında R.E'ye 'çocuğa nitelikli cinsel istismar' suçundan 16 yıl hapis cezası verdi. Suçun kız kardeşine yönelik birden fazla ve cebir kullanılarak işlenmesinden dolayı ceza 54 yıla kadar çıkartıldı. İyi hal indirimiyle de 45 yıla indirildi. Ancak mahkeme heyeti, Türk Ceza Kanununun 61'nci maddesinin 7'nci fıkrasında yer alan 'Süreli hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı bu madde hükümlerine göre belirlenen sonuç ceza, otuz yıldan fazla olamaz' maddesi gereği cezayı 30 yıla düşürdü.

Okunma : 8264
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 16787 Eğitim
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 16607 Kültür Sanat
Son Dakika: Ereğli’de bir bayan ölü olarak bulundu
24 Eylül 2020 Okunma: 13797 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın