Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

16 Aralık 2019 Pazartesi
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Tüm Türkiye bu akşamdan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girerken yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağmur ve ardından kar bekleniyor.
Kategori : Gündem
04 Aralık 2019 00:28
 
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı

Tüm Türkiye bu akşamdan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girerken yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağmur ve ardından kar bekleniyor.

Tüm Türkiye’yle birlikte Ereğli’de de bu geceden itibaren önce yağmur sonra da kar bekleniyor.

04 Aralık 2019 Çarşamba günü yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak zamanla İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yarın; Eskişehir, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Ankara’nın güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenen kar yağışlarının; Perşembe günü iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba ve Perşembe günü iç kesimler ile batı bölgelerimizin yüksek kesimlerinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının; Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Çarşamba günü Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğudan (Poyraz) kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.

Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir.

EREĞLİ’DE YILIN İLK KARI BEKLENİYOR

Geçtiğimiz günlerde yüksek kesimlerinde ve komşu ilçelerinde kar görülen Ereğli’de de yılın ilk karının toprağa düşmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde sisli havanın etkili olduğu bölgede hava sıcaklıkları da ciddi oranda düşüş gösterecek.

Çarşamba günü 11 derece ölçülmesi beklenen sıcaklıklar perşembe günü 5 dereceye kadar düşecek. Gece saatlerinde ise sıfırın altında değerler görülecek. Yağışlı havanın Cuma gününden itibaren bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

Okunma : 8684
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli Tekzen Mağazası Kapanıyor
13 Aralık 2019 Okunma: 11980 Gündem
Ahmet Davutoğlu’nu n partisi resmen kuruldu: İşte kurucular
12 Aralık 2019 Okunma: 6059 Siyaset
Son Dakika: Ereğli’de otomobil bir anda yandı
13 Aralık 2019 Okunma: 5766 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın