Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Tüm Türkiye bu akşamdan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girerken yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağmur ve ardından kar bekleniyor.
Kategori : Gündem
04 Aralık 2019 00:28
 
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı

Tüm Türkiye bu akşamdan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girerken yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağmur ve ardından kar bekleniyor.

Tüm Türkiye’yle birlikte Ereğli’de de bu geceden itibaren önce yağmur sonra da kar bekleniyor.

04 Aralık 2019 Çarşamba günü yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak zamanla İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yarın; Eskişehir, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Ankara’nın güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenen kar yağışlarının; Perşembe günü iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba ve Perşembe günü iç kesimler ile batı bölgelerimizin yüksek kesimlerinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının; Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Çarşamba günü Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğudan (Poyraz) kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.

Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir.

EREĞLİ’DE YILIN İLK KARI BEKLENİYOR

Geçtiğimiz günlerde yüksek kesimlerinde ve komşu ilçelerinde kar görülen Ereğli’de de yılın ilk karının toprağa düşmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde sisli havanın etkili olduğu bölgede hava sıcaklıkları da ciddi oranda düşüş gösterecek.

Çarşamba günü 11 derece ölçülmesi beklenen sıcaklıklar perşembe günü 5 dereceye kadar düşecek. Gece saatlerinde ise sıfırın altında değerler görülecek. Yağışlı havanın Cuma gününden itibaren bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

Okunma : 9795
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Komutanın Son Sözleri bakın ne oldu
15 Temmuz 2020 Okunma: 161222 Ulusal Haberler
Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu?
15 Temmuz 2020 Okunma: 45191 Gündem
Ereğlili Hayrullah Torun denizde kayboldu
13 Temmuz 2020 Okunma: 19996 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın