Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Siyaset Arenası: Nurullah Yılmaz’dan önemli açıklamalar
Her Çarşamba akşamı Ereğli’de ilgiyle izlenen Siyaset Arenası programının canlı yayın konuğu İş Adamı Nurullah Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Siyaset
04 Aralık 2019 23:01
 
Siyaset Arenası: Nurullah Yılmaz’dan önemli açıklamalar

Her Çarşamba akşamı Ereğli’de ilgiyle izlenen Siyaset Arenası programının canlı yayın konuğu İş Adamı Nurullah Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Ereğli Haberleri Genel yayın Yönetmeni Özcan saraç’ın sunduğu ve Gazeteci umut Yaygır’ın yorumları ve sorularıyla katkıda bulunduğu Siyaset Arenası Programının bu akşamki konuğu Nurullah Yılmaz siyasete ve Ereğli gündemine yönelik önemli açıklamalar yaptı.

“AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un yerine ben olsam istifa ederdim” diyen Yılmaz, kendisine yeni bir partiden tekliflerin geldiğini ve şuan düşünme aşamasında olduğunu belirtti.

31 Mart Yerel seçimleri ve seçim sonuçlarını da değerlendiren Nurullah Yılmaz, AK Parti’nin yanlış adayla seçimlere katıldığını ve seçim stratejisinin de tamamen yanlış olduğunu belirterek; “Ereğli’de beka sorunu yoktu ki olmadığını da seçimlerden sonra bir kez daha gördük. Ereğli’de ilk defa bir bağımsız aday seçimleri kazandı bu Ereğli halkının takdiridir” ifadelerini kullandı.

7 Bin 500 Oyu nasıl aldı

31 Mart seçimlerinde bağımsız belediye meclis üyesi adayı olarak çıktığı yarışta 7 bin 500 oyu nasıl aldığının, tek başına bunu nasıl başardığının sorusu üzerine konuşan Yılmaz; “Bizim kimseyle bir sorunumuz olmadı olmaz da biz çevresi tarafından ve tanıyan herkes tarafından sevilen biriyiz. Aslında bizim oyumuz daha fazlaydı 6 bin 800 oy geçersiz sayıldı bu da vatandaşlarımızın karıştırmalarından kaynaklandı. İtiraz ettik ama itirazımız kabul edilmedi. Bizim kapımız devamlı olarak herkese açık” dedi.

Zübeyir Dursun’un yerinde olsam istifa ederim

Nurullah Yılmaz; “AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un yapmacık bir tavır içinde olduğunu düşünüyorum. İnsanların nazarında hoş gelmedi, çok sevilmedi. Fotoğraflarla, sosyal medya paylaşımlarıyla bu iş olmaz.  Fotoğraflar ve paylaşımlar çok ama icraat yok. İcraat var mı? Yok? Biraz koşmamız lazım. Bakanları ziyaret ediyor, şunu yaptık, bunu yaptık diyor ama icraat yok, bu tavırlar yapmacık geliyor. Sabahtan akşama kadar facebookta paylaşımlar yapıyor ama bir sonuç göremiyoruz” dedi.

“Zübeyir Başkan’ın iş adamlarından, zengin çevrelerden uzaklaşıp, garibanın, halkın yanında olması gerekir” diyen Yılmaz; “Sayın Cumhurbaşkanımız da böyle değil mi? Ben olsam onun yerinde istifa ederdim. Seçimlerde başarılı olamadı. Halkı ikna edemedi” ifadelerini kullandı.

Yeni partiden bana teklif geldi

Her zaman yenilikçi olmamız lazım diyen Yılmaz; “Ali Babacan’ın başaracağına inanıyorum. Onda yeni bir ışık görüyorum. Yeni vizyonlar her zaman şart. Bana yeni bir partiden teklif geldi ama henüz hiçbir karar vermiş değiliz. Biz hizmet amaçlı her türlü çalışmanın içinde varız. Kurucu teşkilat başkanlığı için teklif geldi ama henüz verilmiş bir kararımız yok” dedi.

Musa Yılmaz’ın kendisi inanmadı

“31 Mart seçimlerinde MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın Cumhur İttifakı’na büyük destek verdiğini” ifade eden Nurullah Yılmaz; “Destek verdi çok çalıştı ama maalesef kendi söylediklerine kendisi de inanmadı, partililer de inanmadı. Eğer inansalardı zaten seçim sonuçları böyle olmazdı. İki partinin birleşmesiyle %55’den fazla oy alabilirlerdi” dedi.

Konya yolu neden bitmiyor?

Konya’da toplam 14 milletvekilimiz var. Konya’dan Ereğli’ye bu milletvekilleri gelirken Karapınar üzerinden geliyorlar mecburen. Bu gelen vekiller Ereğli yolunu hiç mi görmüyorlar? Konya-Ereğli yolu 30 yıldır sürekli yapılıyor ama bir türlü bitmiyor. Bu yollar neden bitmiyor? Karaman yolu çok kısa sürede tamamlandı. Sayın Bakan Lütfi Elvan buraya muhteşem bir yol kazandırdı. Ereğli Konya yolu çok daha işlek bir yol ama ne hikmetse bir türlü bitmiyor. Ayrancı Karaman yolu çok kaliteli oldu, birz yükseldi ama otoban gibi yol aldı. Milletvekillerimizin bu Konya Ereğli yoluna sahip çıkması gerekiyor, çalışan firmanın denetlenmesi gerekiyor” dedi.

HABERİN VİDEOSU YÜKLENİYOR....

Okunma : 1967
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğlili Komutanın Son Sözleri bakın ne oldu
15 Temmuz 2020 Okunma: 161166 Ulusal Haberler
Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu?
15 Temmuz 2020 Okunma: 45131 Gündem
Ereğlili Hayrullah Torun denizde kayboldu
13 Temmuz 2020 Okunma: 19953 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın