Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Taş Medreseli Ülkücüler kimdir?
Taş Medrese veya Taşmedreseliler bir çok insana göre yabancıdır.
Kategori : Siyaset
03 Aralık 2019 12:22
 
Taş Medreseli Ülkücüler kimdir?

Taş Medrese veya Taşmedreseliler bir çok insana göre yabancıdır.

Bir çok insan için ise hiç bir şey ifade etmeyebilir.

Ancak Taş Medreseliler Türkiye'nin hatta Türk Dünyasının özlemini çekteği büyük Turan ve ona götürecek ülkünün harcında, tuğlasında, temelinde ilmik ilmik nakışında var olan insanlardır. Peki Taş Medrese nedir, Taş Medreseliler Kimdir?

TAŞ MEDERESE NEDİR?

Hoca Ahmed Yesevi, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Necmeddin Kübra ve Nesimi’dir. Şüphesiz ki Mustafa Kemal hayatta olsaydı bu düşüncenin en büyük himâyedarı olurdu. “Taş Medrese” Milli Mücâdele’nin başlangıç yıllarının “Karakol Teşkilâtı” olarak ta telakki edilebilir.

TAŞ MEDRESELİLER KİMDİR?

Taş Medreseliler, 12 Eylül darbesinde MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yargılanan ve ceza alanların ismidir. Taş Medreseliler, 50 Yıldır siyasi geçmişi bulunan Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hep içinde olan ve bundan sonra da içinde bulunacak ve mücadelelerine devam edecek olan insanlardır.

"Taş Medreseli" olarak tabir edilen, 12 Eylül'ün öncesi ve sonrasında cezaevlerinde yatan binlerce ülkücü için kullanılmıştır. 12 Eylül 1980 öncesinde er meydanında döne döne dövüşen iki ülkücüden biri şehitse, diğeri Taş medreseli olmuştur.

Şimdi ise taş Medreseli olarak ifade edelen o yiğitler, Milliyetçi-ülkücü hareketin hak ettiği yeri alması, gayeleri. Çocukluk, gençlik yıllarından bu yana hayal ettikleri "Türk Asrı"nı doya doya yaşamayı arzuluyorlar.

Çocuklarına, torunlarına "Milliyetçi Türkiye" ideallerini miras bırakmak istiyorlar. Taşmedreseliler 1944 Tabutlukları”nı fersah fersah geride bırakarak çok daha ağır bedeller ödedikleri halde çile yolculuğunda bugünlere kadar başı dik bir şekilde bugünlere kadar gelmişlerdir. Taş Medreseliler yolculuklarına devam ediyor.

"Davama ben daha neler katarım" hesapları içerisinde bugün de salonlarda toplanıyor mücadelelerine devam ediyorlar. Ülkü yolunda, Ak sakallı ve ak saçlarıyla at üstünde ölmek için hala yolculuklarına bir imanla devam ediyorlar.

 

Okunma : 1295
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Komutanın Son Sözleri bakın ne oldu
15 Temmuz 2020 Okunma: 161189 Ulusal Haberler
Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu?
15 Temmuz 2020 Okunma: 45163 Gündem
Ereğlili Hayrullah Torun denizde kayboldu
13 Temmuz 2020 Okunma: 19979 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın