Demokrasi nöbetleri bitti mi? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Demokrasi nöbetleri bitti mi? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

02 Haziran 2020 Salı
Demokrasi nöbetleri bitti mi?

Darbe kalkışmasına yönelik olarak uygulanan ve tüm Türkiye’de 25 gün süren demokrasi nöbetlerinden ders çıkartmak gereklidir diye düşünenlerin sayısı az değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan ve yine talimatıyla son verilen demokrasi nöbetlerinin son akşamında konuşan Erdoğan’ın, demokrasi nöbeti sadece belli zamanlarda belli alanlarda beklemek değildir! İfadesi dikkate alınmalı.

Her konunun günümüzde açık açık söylenmediği ya da söylenemediği ortamlarda liderlerin ağızlarından çıkan sözler derinlemesine incelenmeli, dersler ve görevler çıkartılmalı.

Şeklen bitmiş olsa da demokrasi nöbetlerinin ruhen devam edeceğinin anlaşılması mümkün bu konuşmada. Zira tehlike geçmiş değil, tamamen geçmesi de mümkün görünmüyor.

Yıllarını bukalemun olarak harcayan ve her şekilden her kılığa girebilen örgüt üyelerinin deşifre olmayan ihanet fikirlilerinin hala aramızda olduklarından şüphe etmemek gerek.

Açık ve uyanık olmalıyız.

Uyanıklık konusunda sadece işi AK Partili Belediyelere ve teşkilatlara bırakmak da haksızlık olur kanaatindeyiz.

Topyekûn başlatılan bu mücadeleyi yine topyekûn sürdürmeli, inlerine girilecek ifadesi asla ama asla unutulmamalıdır.

Nöbet bitti, kimilerine göre eğlence bitti, kimilerine göre şov bitti, kimilerine göre bedava çay çorba bitti, kimilerine göre dedikodu bitti, kimilerine göre de reklamlar bitti, kimilerine göre eğlence yeni başlıyor…

Vatanını seven, demokrasisine güvenen herkes için artık yeni bir süreç başlıyor. Herkes işini daha samimi, daha çok çalışarak ve her daim gözünü dört açarak yapmalı, ihanet çetelerine fırsat vermemelidir.

Tüm siyasi partiler çok hızlı işleyebilecek telefon zincirleri kurmalı, STK’lar, dernekler ve vakıflar en hızlı şekilde üyelerine ulaşabilecek ve toplumu harekete geçirebilecek dinamiklerini oluşturmalıdırlar.

Her an her şeyin olabileceğini düşünerek ve tedbirli olarak vatan savunmasına hazırlıklı olmalıdırlar.

Dememiz o ki, demokrasi nöbetleri ve vatan savunması tüm canlılığı ile yüreklerde devam ettirilmeli ve olası tehlikelere karşı canlı olunmalıdır.

Hepsi hain mi?

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ereğli’de de gözaltına alınmalar ve açığa alınmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hiç tahmin etmediğimiz insanların da isimlerini haber bültenlerinde görebiliyoruz.

Bu simlerin hepsinin hain olduğunu ya da olmadıklarını düşünmek sanırım bizim işimiz değil. İsimleri açık edilen insanlara yönelik ne koruyucu söylevler yapılmalı ne de sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlarda karalama kampanyasına girişilmelidir.

Sabredin ve Hukuka güvenin.

Devletimiz bu saatten sonra ak ile karayı ayırt edebilecek güce sahiptir ve teröristlik faaliyetinde bulunanla bulunmayanı elbette ayırt edecektir.

Tedbiren ya da soruşturmanın salahiyeti açısından açığa alınan ya da gözaltına alınan insanlarla ilgili olumlu ya da olumsuz ulu orta konuşmak toplum nezdinde daha büyük yaralara yol açabilir.

Sabredin

Vatanımıza sahip çıkın

Çok çalışın ve lütfen gerçekleri görün

Hep birlikte görelim…

Demokrasi nöbetleri bitmedi ve bitmeyecek de, sadece meydanlarda olmayacağız hepsi bu.

Okunma : 22313