Ereğlispor’dan Talihsiz Açıklama | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ereğlispor’dan Talihsiz Açıklama | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

02 Haziran 2020 Salı
Ereğlispor’dan Talihsiz Açıklama

BAL Ligi’nin ilk 6 haftasında toplam 4 puan alabilen ve her maçı adeta hüsranla sonuçlanan Ereğlispor’dan yapılan basın açıklaması da “Özrü kabahatinden büyük” anlamında talihsizliklerle dolu maalesef.

Birilerini yıkama yağlama düşüncesi ve birilerini de TU-KAKA ilan etme çabasıyla alelacele yayımlanmış basın açıklamasını 4 defa okudum… Evet, 4 defa okudum ama Ereğlispor ve şehrin sporu adına olumlu, akılcı ve mantıklı bir sonuca ben varamadım. SAHİ SİZ NE ANLADINIZ?

Sezonun ilk 6 haftasında 11 gol yiyen ve sadece 4 gol atabilen, -7 averajla ligin en sonuna demir atan Ereğlispor üzerinden hala reklam yapmaya kalkışmak ve yapılan hataların üstünü 3 yaşındaki çocuk maharetiyle boyamaya çalışmak bana hiç akılcı gelmedi.

Ereğlispor, kötü bir sezon yaşıyor, bu durum kabul edilebilir, oyundur yenmek de var, yenilmek de… Ancak alınan bu hezimetlerin suçlusu olarak tüm Ereğlililerin gönlünde yer edinen Kaptan İbrahim ve Kaleci Engin’e fatura etmek İNSAF VE İNSANLIKLA İZAH EDİLEMEZ diye düşünmekteyim.

Kaldı ki söz konusu anlam veremediğimiz bu açıklamayı da futboldan anlamayan, futbol topunun kaç köşe olduğunu bile bilmeyen birinin dilinden çıktığı çok açık. (Artı parantez neşreden arkadaş futboldan anlamadığı gibi edebiyattan da pek çakmıyor anlaşılan)

Sezona başlarken de bir oldubittiye getirilerek oluşturulan kadrodan, yönetim kurulundan, alınan ve anlam verilemeyen kararlardan, sporcu psikolojisini ve oyun anlayışını hiç ciddiye almayan bir yapıdan, İŞİ SADECE MADDİ DESTEK OLARAK GÖREN ANLAYIŞTAN da başka bir şey beklemek sanırım biraz da bizim insafsızlığımız.

Yapılan basın açıklamasının son paragrafında;

“Ayrıca Ereğlispor’umuza sahip çıkmalıyız. Herkesin bu takıma sahip çıkması, maddi ve manevi yanında olması çok önemlidir. Ereğlispor’umuza maddi ve manevi katkı sağlayacak, elini taşın altına koyacak ve bu takıma yürekten sahip çıkacak hemşehrilerimize kapımız sonuna kadar açıktır ve yönetimi de devretmeye hazırız. Bu takım bizim, şehrimizin takımına hep birlikte sahip çıkalım” ifadelerinden söylenmek istenen nedir? Bize para verin bu takımı uçuralım mı demek isteniyor? Görevi kim ya da kimler bırakmaya hazır? Ya da bırakmak için ne bekliyorsunuz? GİBİ PEK ÇOK SORU DİLE GELİYOR.

Velhasıl, Ereğlispor’da alınan kötü sonuçların önüne, Kaptan İbrahim, Kaleci Engin ve Siyahi oyuncu Toure’nin kadro dışı bırakılmasıyla geçilebileceğine inanan ve öyle de yapan YÜCE KOMİTE, aldığı bu kararlardan memnun mudur? Memnunsa söz konusu arkadaşlar kadro dışı bırakıldığı halde sonuçlar neden değişmemiştir? Ereğlili sporseverler bunu da merak ediyor.

Düzenleme : 01 Kasım 2017 02:39 Okunma : 10677