Kedi aynı kedi, ciğer aynı ciğer | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Kedi aynı kedi, ciğer aynı ciğer | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

02 Haziran 2020 Salı
Kedi aynı kedi, ciğer aynı ciğer

Ereğlispor pek çok ilden büyük olan Yeşil Ereğli’nin tek takımı.

Mazisinde 2. Lig olan ve tribünlerini hınca hınç dolduran Ereğlispor’un, süper grup şampiyonluğunun ardından çıktığı Bölgesel Amatör Liginden havlu atmasına ramak kaldı.

Ne oldu da bu hale geldi? Neler oluyor Ereğlispor’da?

Maddi sorunlar desek, futbolcuların alacağı yok diyen de var, peşinat alamadılar diyen de…

Bence paradan çok daha önemli sorunlar var ortada, mesela beceriksizce yapılan transferler, takım olma ve yönetim olma ya da olmama meselesi bir de.

Yeşil sahalarda ter akıtmayan, çimlerde kaymayan, çimin ve toprağın kokusunu bilmeyen, karşılaşma anında kalp atışlarını iki hatta üç katına çıkaramayanlar orada oynayanın psikolojisinden ne anlasın, anlamadığı yerde oyuna ne katsın…

Geçtiğimiz yıl sıfırdan kurulan ve her türlü zorlu mücadeleyi geride bırakarak şampiyon olan takımdan şimdi neler fazla ve neler eksik?

Saha aynı, çamur aynı. Para mı? Malzeme mi? Transfer mi? Yönetici mi? Hoca mı? Yardımcı hoca mı? Malzemeci mi?  Geçen yıldan çok fazlalıklar olmasına rağmen bu takım neden hep kaybeden, neden ligden vazgeçen tarafında ve neden havlu atmak üzere?

Şampiyon olan takımın kadrosundan geriye 4 kişi bırakarak neden dağıttınız takımı ve aldıklarınız gönderdiklerinizden ne kadar üstün? Bunun hesabını hiç yaptınız mı kendi kendinize?

Evet, çok soru sordum beklide hiç birine cevap alamayacakken.

Neden bu kadar sorularla başladık yazımıza biliyor musunuz? Çünkü futbol bir takım oyunudur ve ruhla oynanır daha çok. Bu yıl o ruhu görmekte zorlanan insanlardan biriyim ben de. Bir şeylerin eksik olduğunu bizler görürken sizler neden görmemek için ısrar ediyorsunuz acaba.

Ereğlispor ve Ereğli sevgisini oturup tartışmak yerine kötü gidişata dur diyebilmek için çareler aramak gerek. Sayın Özkan Özgüven sizlere her türlü imkânı seferber etmişken bu puan durumu nedir böyle, nereye gidiyor bu takım.

Şapkanızı önünüze koyun ve hesabınızı yapın ya bırakın gidin ya da… Ama ne yaparsanız yapın bu takımı eski günlere düşürmeyin sakın. Vebali büyük olur çünkü.

Okunma : 20359