Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Haziran 2020 Cumartesi
11/11’de 11 Milyon Festivali
Tüm Türkiye genelinde 11 Kasımda saat 11;11’de başlayacak olan “Bugün fidan yarın nefes” etkinliği Ereğli’de de gerçekleştirilecek.
Kategori : Gündem
10 Kasım 2019 23:20
 
11/11’de 11 Milyon Festivali

Tüm Türkiye genelinde 11 Kasımda saat 11;11’de başlayacak olan “Bugün fidan yarın nefes” etkinliği Ereğli’de de gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında 11 milyon fidan “Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla 11.11.2019 tarihinde saat 11:11 de Tüm Türkiye genelinde fidanlar toprakla buluşacak.

PROGRAMLAR KAPSAMINDA SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI KONYA’DA BULUNACAK VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN CANLI BAĞLANMTI İLE KONYALILARA HİTAP EDECEK.

Program kapsamında Ereğli ve Emirgazi ilçelerinde de fidanlar toprakla buluşacak.

Ereğli’de Fidan Dikim Programı

Fidan dikim programı kapsamında Konya Ereğli’de Şehit Emre Dut Kız İmam Hatip Lisesi’nde resmi program düzenlenecek.

Saat 11.11’de Ereğli Protokolünün de katılımıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirilecek.

Ereğli’de ayrıca, Ereğli Fen lisesi, İvriz Sosyal Bilimler Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip ortaokulu, Şehit Ramazan Aydoğan Anadolu Lisesi, Yeniköy ilkokulu ile Yukarı Göndelen, Aşağı Göndelen, Kamışlıkuyu, Çiller, Aziziye, Yeniköy ve Melicek Mahalle mezarlıklarında da Fidan dikimi etkinliği düzenlenecek ve Ereğli genelinde toplam 14 bin 896 fidan toprakla buluşturulacak.

Emirgazi’de Fidan Dikim Programı

Fidan dikim etkinliği, Konya’nın Emirgazi ilçesinde de düzenlenecek. Program, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kamu kurum-kuruluşlarının katılımı ile saat 11:111’de Emirgazi ilçe mezarlığı karşısındaki alanda gerçekleşecek. Gerçekleşecek programda, Emirgazi ilçesinde 1600 fidan toprakla buluşacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KONYALILARA HİTAP EDECEK

Daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan “11 milyon fidan dikimi” etkinliği kapsamında Konya’da 300’den fazla noktada fidan dikimi etkinliği düzenlenecek ve etkinliklere Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank da katılacak.

Yaklaşık 500 bin fidanın toprakla buluşacağı etkinlik için resmi tören Konya Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşecek.

Konya’da “Geleceğe Nefes” kampanyasına katılım oranı yüzde 109’a ulaştı.  Fidan dikim alanında hazırlıklar devam ederken, vatandaşlardan ise yoğun katılım bekleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yarın tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenecek “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Konya OSB’de düzenlenecek fidan dikme törenine katılacak.

Bakan Varank’ın katılacağı törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da canlı bağlantı yaparak Konyalılara hitap edecek.

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla yapılacak “Geleceğe Nefes” Kampanyası ile bin 111 fidan toprakla buluşacak.

Törene katılmak üzere yarın Konya’ya gelecek olan Bakan Varank, ayrıca Konya’da bazı sanayi tesislerini ziyaret edecek ve Konya OSB’de düzenlenecek istişare toplantısında sanayicilerle bir araya gelecek.

Okunma : 1780
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 19177 Gündem
Ereğli’de devrilen tırın şoförü hayatını kaybetti
02 Haziran 2020 Okunma: 12638 Asayiş
Son Dakika: Ereğli’de feci kaza!
02 Haziran 2020 Okunma: 11885 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın