Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Haziran 2020 Cumartesi
Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 10 Kasım Mesajı
Vefatının 81’inci yılında anılan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “O’nu fikirlerine sadakatle anıyoruz” dedi.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2019 18:33
 
Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 10 Kasım Mesajı

Vefatının 81’inci yılında anılan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “O’nu fikirlerine sadakatle anıyoruz” dedi.

  Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Oprukçu, mesajda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; inançlarının derinliği, heveslerinin yüksekliği, ufkunun genişliği, Türk milletine duyduğu engin sevgisiyle anlamak gerektiğini ifade ederken 10 Kasım’ın yalnızca bir anma günü değil aynı zamanda Türk Milleti’nin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü noktasında askeri, siyasi ve fikri mücadele veren Atatürk’ü anlamak için eşsiz bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

MATEMLE DEĞİL, FİKİRLERİNE SADAKATLE…

Başkan Oprukçu, mesajında; “57 yıllık kısa ömrüne Türk Milleti’nin bağımsızlığını, ilelebet payidar kalacak Cumhuriyet’i, taviz vermeyen bir inancı sığdıran Atatürk, gelecek bin yıllara aktarılacak milletimizin istikbal ve istiklalinin ta kendisidir. Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Harap olmuş bir ülkeyi, yorgun düşmüş bir milleti yeniden kuvvet haline getirmek onun marifeti, onun muzafferliği ile olmuştur.

Atatürk, bir komutan, fikir, siyaset ve devlet adamı olmanın ötesinde umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur.

10 Kasım’ı bir matem günü olarak görmek ve anmak yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerekmektedir. Zira bizzat demişti ki: “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Türk Milleti çok şükür bu sadakattedir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere tavizsiz bir tutumla yürüyen Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 1250
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 22506 Gündem
Son Dakika: Ereğli’de sıcak gelişme
05 Haziran 2020 Okunma: 14002 Ulusal Haberler
Ereğli’de devrilen tırın şoförü hayatını kaybetti
02 Haziran 2020 Okunma: 13021 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın