Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

17 Kasım 2019 Pazar
Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 10 Kasım Mesajı
Vefatının 81’inci yılında anılan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “O’nu fikirlerine sadakatle anıyoruz” dedi.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2019 18:33
 
Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 10 Kasım Mesajı

Vefatının 81’inci yılında anılan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayımlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu; “O’nu fikirlerine sadakatle anıyoruz” dedi.

  Konya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Oprukçu, mesajda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; inançlarının derinliği, heveslerinin yüksekliği, ufkunun genişliği, Türk milletine duyduğu engin sevgisiyle anlamak gerektiğini ifade ederken 10 Kasım’ın yalnızca bir anma günü değil aynı zamanda Türk Milleti’nin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü noktasında askeri, siyasi ve fikri mücadele veren Atatürk’ü anlamak için eşsiz bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

MATEMLE DEĞİL, FİKİRLERİNE SADAKATLE…

Başkan Oprukçu, mesajında; “57 yıllık kısa ömrüne Türk Milleti’nin bağımsızlığını, ilelebet payidar kalacak Cumhuriyet’i, taviz vermeyen bir inancı sığdıran Atatürk, gelecek bin yıllara aktarılacak milletimizin istikbal ve istiklalinin ta kendisidir. Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Harap olmuş bir ülkeyi, yorgun düşmüş bir milleti yeniden kuvvet haline getirmek onun marifeti, onun muzafferliği ile olmuştur.

Atatürk, bir komutan, fikir, siyaset ve devlet adamı olmanın ötesinde umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur.

10 Kasım’ı bir matem günü olarak görmek ve anmak yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerekmektedir. Zira bizzat demişti ki: “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Türk Milleti çok şükür bu sadakattedir.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere tavizsiz bir tutumla yürüyen Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 515
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
SON DAKİKA EREĞLİ’DE SİLAHLAR KONUŞTU BİR KİŞİ VURULDU
16 Kasım 2019 Okunma: 13438 Asayiş
Ereğli, Ayrancı, Karaman, Karapınar Polisi ayakta
16 Kasım 2019 Okunma: 10162 Ulusal Haberler
Öğrencinin babası servis şoförünü vurdu
14 Kasım 2019 Okunma: 8500 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın