Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Ağustos 2019 Pazartesi
Boyasız Göçük Düzeltme
Normal 0 false false false false DE X-NONE X-NONE  boyasız göçük düzeltme, araçta küçük çapta oluşan hasarların, çeşitli alet ve tekniklerle düzeltilmesi işlemidir.
Kategori : Duyurular
01 Şubat 2019 17:09
 
Boyasız Göçük Düzeltme

Normal 0 false false false false DE X-NONE X-NONE

 boyasız göçük düzeltme, araçta küçük çapta oluşan hasarların, çeşitli alet ve tekniklerle düzeltilmesi işlemidir. Boya uygulaması yapılmayan bu işlemin başarılı bir şekilde sonuç vermesi, uygulamayı yapan kişinin el emeği ve kullanılan malzemenin cinsi ile son derece ilgilidir. 

 

 

 Kullanılan Teçhizatın Önemi

 

 

 

 boyasız göçük düzeltme işlemi, aracın boya görmeksizin hasarının düzeltilmesi ve orijinalliğinin devamı için çokça tercih edilmektedir. Ancak kötü bir uygulama sonrası araçta daha büyük hasarlar oluşabilmektedir. Bu sebep ile doğru malzeme ve tekniğin kullanılması son derece önem arz etmektedir.

 

 

 

  Hasar Tespiti Önemi

 

 

 

 Hizmet alınacak iş yerinin hasarın tespiti konusunda uzman olması ve profosyonel bir hasar tespiti yapması gerekmektedir. Düzeltilecek bölgenin ebatı, derinliği iyi analiz edilmeli ve doğru uygulama tekniği seçilmelidir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar ile karşılaşılması mümkündür.

 

 

 

Uygulamanın başarılı sonuçlanabilmesi için, göçük bölgesinin boyasının zarar görmemiş olması gereklidir. Daha önce boya uygulaması görmüş, macunlanmış bölgelerde uygulamayı yapmak doğru değildir. Tüm bu kriterlerin uzman ekiplerce, iyi analiz edilmesi gereklidir.

 

 

 

  Avantajı Nedir?

 

 

 

Boyasız göçük düzeltme işleminin tercih edilmesindeki en genel neden, aracın orijinalliğinin bozulmaması isteğidir. Aracın değer kaybının maliyetine göre, boyasız göçük düzeltme işlemi çok daha maliyetsiz bir uygulamadır. Ayrıca boya uygulaması günlerce sürebilmekte iken, bu uygulama bir gün gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

 

 

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Teknikleri

 

 

 

 Vakumlama ve masaj yöntemi en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır.

 

 

 

 Vakumlama Yöntemi, göçük görmüş alanın, bir takım malzemeler ile dışarı doğru çekilmesi işlemidir.

 

 

 

Masaj Yönteminde ise çeşitli çubuklar kullanılarak hasar görmüş alan içten dışarı doğru itilerek, pürüzsüz hale getirilir. Uygulamanın en büyük yardımcıları uzun çubuklardır.

 

           

 

 Her iki yöntemin uygulamasında da araca son derece hassas davranmak gerekmektedir. Yeterli ve doğru teçhizata sahip, uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir. Orijinal boyaya hasar vermemek uygulamanın başarılı olması için oldukça önemlidir. Uygulama sonrasında hasarlı alana pasta cila uygulaması yapılmalıdır.

 

 

 

 Piyasada çok sayıda, araç sahiplerinin uygulamayı kendilerinin yapmasını sağlayan, boyasız göçük düzeltme kitleri satışa sunulmaktadır. Ancak pratik bir uygulama olmasına rağmen, ustalık ve hassaslık gerektiren uzman kişilerce yerine getirilmesi gereken bir işlemdir.

 

 

 

           

 

 

 

           

Okunma : 2094
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 7557 Ulusal Haberler
Bir asker yanlışlıkla arkadaşını vurdu
16 Ağustos 2019 Okunma: 6011 Ulusal Haberler
Kahreden görüntüler
16 Ağustos 2019 Okunma: 5698 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın