Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ocak 2019 Pazartesi
Elektrikli Kompresör
Teknolojik ürünler herkes için oldukça fayda arz eden ürünlerdir.
Kategori : Duyurular
27 Nisan 2018 16:12
 
Elektrikli Kompresör

Teknolojik ürünler herkes için oldukça fayda arz eden ürünlerdir. Bu ürünleri her alanda kullanmak söz konusudur. Ancak üretim alanında da çeşitli teknolojik ürünler kullanılabilir. Bunlardan biri de elektrikli kompresör adı verilen ürünlerdir. Kompresör adı verilen bu ürün atmosferde yer alan havayı ve çeşitli gazları sıkıştıran bir üründür. Bu işlemi yaparken de oldukça yüksek bir basınç kullanır. Elektrikli kompresör yardımı sayesinde çeşitli basınç gereken ortamlarda bu durum profesyonel şekilde sağlanır. Kısaca gerekli olduğu zamanlarda hava desteği sağlar. Ayrıca elektrikli kompresör adı verilen bu ürünlerin birçok çeşidi bulunuyor. Genelde vidalı kompresörler diğerlerine göre daha fazla kullanılıyor. Pistonlu kompresör, havalı kompresör de tercih edilen diğer ürünler olarak görülüyor. Kompresör fiyatları yüksek olduğundan veya kullanıcılar tek bir proje için kullanacağından satın almak yerine kiralık kompresör arayışında bulunuyorlar. Kompresör kiralama satın almak yerine daha avantajlı bir durumdur. Çünkü herhangi bir bakım ve servisi için ekstra ücret ödemeden kiraladığınız firmadan bu hizmeti de alabiliyorsunuz.

Kompresör kiralamayı düşünüyorsanız kesinlikle sektörün lider firmalarından olan MC Kompresör’ün kompresör kiralama hizmetinden yararlanmanızı önermekteyiz.

 

Vidalı Kompresör Ürünleri

Vidalı kompresör, elektrikli kompresör çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. Vidalı kompresörler genelde kapalı bir gövdeye sahip oluyor. Havanın içerisinde düzenli şekilde dönmesini sağlayan bir çift rotora sahiptir. Ayrıca emme ya da çıkış valflerine de sahip değildir. Genelde yağlı kompresör prensibi ile çalışır. Kişiler içi hava soğutmalı, su soğutmalı, yağlı ya da yağsız versiyonları bulunuyor. Tek kademeli ya da çift kademeli alternatifleri de bulunuyor. Çalışma prensibi oldukça basittir. Parçaları genelde hemen aşınmaz bu sebeple kullanıcılarına kolaylık oluşturur. Çalıştırılması da oldukça kolaydır. Ayrıca hararet yapmasından kişiler endişelenmemeli çünkü sürekli bir devir daim süreci bulunuyor. Sesinden kimse rahatsız olmaz çünkü oldukça düşüktür, yüksek performans sunar, uzun ömürlüdür, güvenli ve bakımı kolaydır.

Pistonlu Kompresör Ne İşe Yarar?

Piston mantığı ile çalışan bu kompresör de kuru hava emilimi sağlanır. Atmosferden almış olduğu gazı bu mantık ile emer. Bir, iki ve üç kademeli ürünlere de rastlamak mümkün olur. Genelde depolarda kullanımına sık sık rastlanır. Havanın neminin tutulması pistonlu kompresör sayesinde sağlanır. Nemin yanında su rahatsızlığı bulunan ortamlarda da kompresör kullanımına sıklıkla rastlanır. Kullanımı oldukça kolaydır ve kişiler ihtiyacı olan ortamlarda bu kompresörleri kullanabilir. Teknoloji ilerledikçe daha farklı ve gelişmiş modelleri de kişilerin karşısına çıkıyor. Böylece daha profesyonel bir işlem sağlanıyor.

www.mckompresor.com

Okunma : 1168
Foto galeri
Gündem haberleri
SON DAKİKA: Ereğli için ittifak kararı verildi
17 Ocak 2019 Okunma: 17201 Gündem
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 14822 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14192 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın