Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Haziran 2020 Cumartesi
Ermes’i Görmeden Karar Vermeyin
Ereğli’de eğitim öğretimde marka haline gelen ERMES Bilim ve Teknik Koleji öğrencilerinin el emeği göz nuru eserler Yunus Emre Meydanında sergileniyor.
Kategori : Duyurular
29 Haziran 2019 17:40
 
Ermes’i Görmeden Karar Vermeyin

Ereğli’de eğitim öğretimde marka haline gelen ERMES Bilim ve Teknik Koleji öğrencilerinin el emeği göz nuru eserler Yunus Emre Meydanında sergileniyor.

Mesleki eğitim kategorisinde önemli bir başarıyı yakalayarak Ereğli’nin eğitim markası olan ERMES Bilim ve Teknik Koleji’ni göremeden asla karar vermeyin.

Eğitim öğretim süresi içerisinde ERMES Bilim ve Teknik Koleji öğrencileri tarafından üretilen ürünleri mutlaka görmelisiniz, fırsat verildiğinde öğrencilerimizin, çocuklarınızın neler yapabileceklerini yakından incelemelisiniz.

 

Ereğli’de Mesleki ve Teknik Eğitim’de çığır açan Özel ERMES Koleji, ücretsiz eğitimi ve kaliteli eğitim anlayışı ile meslek garantili hizmetlerine devam ediyor.

Konya Ereğli’de Bilim ve Teknik Koleji olarak Geleceğe Değer Katan Eğitim Kurumu ERMES, kaliteden ödün vermeden gençleri istihdam garantili eğitimle geleceğe hazırlıyor.

NEDEN ERMES?

"Meslekî eğitimde sessiz devrim" olarak tanımlanan yasa değişikliği, çırak, kalfa ve ustaların eğitimi ile okullarda ve işletmelerde yapılacak meslekî eğitime ilişkin esasları düzenleyen 3308 sayılı Meslekî Eğitim Kanunu´nda pek çok değişiklik öngörüyor.

Buna göre, istihdam garantisi veren her özel sektör, özel meslek lisesi açıp, devletten teşvik alarak, kendi iş gücünü kendi yetiştirebilecek. Böylece açılacak özel okullarda öğrenim gören meslek lisesi öğrencileri, bir taraftan da fabrika ve atölyelerde sektörün teknik bilgilerini öğrenebilecek. Öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından fabrikalarda istihdam edilebilecek.

Yeni düzenlemeye göre, organize sanayi bölgeleri (OSB) dışında açılacak özel meslek liselerine öğrenci başına devlet teşviki ödenecek. Bu özel meslek liselerinin alanları, daha sonra sektörün ihtiyacına göre Maliye Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasındaki görüşmelerle yayımlanacak tebliğle belirlenecek. Meslek liselerine devam eden öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından sektörde istihdam edilebilecek veya üniversite sınavına girdiğinde sektör tarafından burslu okutulabilecek.

"Yasa değişikliğinde, özel sektörde işgücünün arttırılması ve meslek liselerinin özendirilmesi sağlanacak. Meslekî Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin son sınıfta yaptıkları stajlara en az asgari ücretin yüzde 30´u kadar maaş zorunluluğu.

Bu kapsamda, öğrencilerin stajlarındaki maaşlarının 3´te 2´si devlet, 3´te 1´i de özel sektör tarafından ödenecek.

 “Yeni mevzuatla, Anadolu meslek lisesi öğrencilerinin son sınıfta haftada 3 gün beceri eğitimi aldıkları özel sektöre de pek çok kolaylık getiriliyor. Beceri eğitimine gönderilen öğrencilere en az asgari ücretin yüzde 30´u kadar maaş ödenecek.

Öğrencilerin maaşlarının 3´te 2´si devlet, 3´te 1´i özel sektör tarafından karşılanacak. Yeni düzenlemeyle, meslek lisesine kayıt olan öğrenciler, 10´uncu sınıftan itibaren iş kazası risklerine karşı devlet tarafından zorunlu sigorta kapsamına alınacak.

VE DAHA PEK ÇOK AVANTAJLARI İLE GELECEĞE DEĞER KATAN ERMES’E GELİN, GÖRÜN, KARAR VERİN.

Okunma : 3091
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Son dakika: Hayata tutunamadı
05 Haziran 2020 Okunma: 19867 Gündem
Ereğli’de devrilen tırın şoförü hayatını kaybetti
02 Haziran 2020 Okunma: 12669 Asayiş
Son Dakika: Ereğli’de sıcak gelişme
05 Haziran 2020 Okunma: 12083 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın