Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2019 Salı
Geleceğe Değer Katan Okul: Ereğli ERMES
Ereğli’de Mesleki ve Teknik Eğitim’de çığır açan Özel ERMES Koleji, ücretsiz eğitimi ve kaliteli eğitim anlayışı ile meslek garantili hizmetlerine devam ediyor.
Kategori : Duyurular
28 Mayıs 2019 01:29
 
Geleceğe Değer Katan Okul: Ereğli ERMES

Ereğli’de Mesleki ve Teknik Eğitim’de çığır açan Özel ERMES Koleji, ücretsiz eğitimi ve kaliteli eğitim anlayışı ile meslek garantili hizmetlerine devam ediyor.

Konya Ereğli’de Bilim ve Teknik Koleji olarak Geleceğe Değer Katan Eğitim Kurumu ERMES, kaliteden ödün vermeden gençleri istihdam garantili eğitimle geleceğe hazırlıyor.

NEDEN ERMES?

"Meslekî eğitimde sessiz devrim" olarak tanımlanan yasa değişikliği, çırak, kalfa ve ustaların eğitimi ile okullarda ve işletmelerde yapılacak meslekî eğitime ilişkin esasları düzenleyen 3308 sayılı Meslekî Eğitim Kanunu´nda pek çok değişiklik öngörüyor. Buna göre, istihdam garantisi veren her özel sektör, özel meslek lisesi açıp, devletten teşvik alarak, kendi iş gücünü kendi yetiştirebilecek. Böylece açılacak özel okullarda öğrenim gören meslek lisesi öğrencileri, bir taraftan da fabrika ve atölyelerde sektörün teknik bilgilerini öğrenebilecek. Öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından fabrikalarda istihdam edilebilecek.

Yeni düzenlemeye göre, organize sanayi bölgeleri (OSB) dışında açılacak özel meslek liselerine öğrenci başına devlet teşviki ödenecek. Bu özel meslek liselerinin alanları, daha sonra sektörün ihtiyacına göre Maliye Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasındaki görüşmelerle yayımlanacak tebliğle belirlenecek. Meslek liselerine devam eden öğrenciler, mezuniyetlerinin ardından sektörde istihdam edilebilecek veya üniversite sınavına girdiğinde sektör tarafından burslu okutulabilecek.

"Yasa değişikliğinde, özel sektörde işgücünün arttırılması ve meslek liselerinin özendirilmesi sağlanacak. Meslekî Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin son sınıfta yaptıkları stajlara en az asgari ücretin yüzde 30´u kadar maaş zorunluluğu.

Bu kapsamda, öğrencilerin stajlarındaki maaşlarının 3´te 2´si devlet, 3´te 1´i de özel sektör tarafından ödenecek.

“Yeni mevzuatla, Anadolu meslek lisesi öğrencilerinin son sınıfta haftada 3 gün beceri eğitimi aldıkları özel sektöre de pek çok kolaylık getiriliyor. Beceri eğitimine gönderilen öğrencilere en az asgari ücretin yüzde 30´u kadar maaş ödenecek.

Öğrencilerin maaşlarının 3´te 2´si devlet, 3´te 1´i özel sektör tarafından karşılanacak. Yeni düzenlemeyle, meslek lisesine kayıt olan öğrenciler, 10´uncu sınıftan itibaren iş kazası risklerine karşı devlet tarafından zorunlu sigorta kapsamına alınacak.

VE DAHA PEK ÇOK AVANTAJLARI İLE GELECEĞE DEĞER KATAN ERMES’E GELİN, GÖRÜN, KARAR VERİN.

Okunma : 2061
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Oprukçu, Hangi partiye nasıl geçeceğini açıkladı
17 Haziran 2019 Okunma: 22893 Gündem
Küçük yaşta ki çocuğa taciz iddiası
17 Haziran 2019 Okunma: 13415 Gündem
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın
14 Haziran 2019 Okunma: 9592 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın