Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Mayıs 2019 Pazartesi
İmplant Neden Yapılır?
Normal 0 false false false DE JA X-NONE Ağız içinde eksik olan dişlerin yerine takılan yapay diş kökleridir.
Kategori : Duyurular
16 Mart 2019 12:26
 
İmplant Neden Yapılır?

Normal 0 false false false DE JA X-NONE

Ağız içinde eksik olan dişlerin yerine takılan yapay diş kökleridir. Bu diş kökleri kemiğe takılır ve üzerine diş protezi yapılır. Çene kemiğinde enfeksiyon yoksa diş çekimi sonrası hemen takılabilir. Önemli olan var olan dişi korumaktır ama herhangi bir nedenden dolayı diş çekimi zorunlu ise en mantıklı seçenek implant uygulamaktır. Halk arasında diş vidası, diş çivisi olarak bilinir.

 

 

İmplant Nasıl Uygulanır?

 

İmplant uygulaması diş hekimlerinin önerdiği ve yaptığı bir uygulamadır. Her eksik diş için ayrı ayrı implant uygulanabilir. Uygulama İçin çene kemiğinin uygun olması gerekir. Çene kemiğinde yeteri kadar kemik yoğunluğu varsa hemen uygulanır. İlk uygulama diş eti kesilmeden yerleştirme yapılır. Buna flepsiz implant tedavisi denir. İkinci işlem fixed yönteminde kemik eksikliği olan kişilere uygulanan yöntemdir. Hangi yöntemin size daha uygun olduğunu doktorunuz belirler.

 

Herkese İmplant Yaptırabilir Mi?

 

İmplant yaptırmakta ki amaç eksik olan dişin yerine yapay diş yaptırmaktır. Bu sayede eksik olan dişin yanında ki sağlam dişler kesilmez, korunmuş olur. Samsun implant alanında uzman olan Vadim Atabay; Çene kemiği uygun olan herkes implant yaptırabilir bilgisini paylaşıyor. Çene kemiği uygun olmayan kişiler için önce çene kemiğinde ki kemik yoğunluğu bazı ilaçlar ile arttırılır. Gerekirse flep uygulaması yapılarak zemin implant için hazırlanır.

 

İmplant Tedavisinde Yaş Sınırı Var Mı?

 

İmplant yani yapay diş kökü titanyumdan yapılan malzemelerdir. Titanyumdan olmasının nedeni vücudun tepki vermemesidir ve daha iyi uyum sağlamasıdır. 18 yaşını doldurmuş herkes bu tedaviden yararlanabilir. Vadim Atabay Samsun implant alanında özel diş kliniğinde hizmet vermekte olup aynı zammanda şunu da belirtiyor üst çeneye implant uygulaması çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir.  Bunun nedeni sinüs boşluğuna kaçma riski olduğu İçin sinüs yaralanmalarına neden olmasıdır. Uygulama cerrahi bir uygulamadır. O yüzden implant yapılacak yer steril olmalıdır. Her türlü hijyen sağlanmalıdır.

 

Kronik hastalığı ve kanama bozukluğu olan kişiler için çok tercih edilmez. Böyle durumlarda başka hekimlerin görüşü alınarak bir kaç branşın birlikte çalışması ile dikkatli bir şekilde durum değerlendirilir ve işlem başlatılabilir. Bağışıklık sistemi hastalığı olan, şeker hastalarına ve hemofili hastalarına uygulanamaz. Nedeni ise yara iyileşme yeri çok uzun zaman gerektirdiği için enfeksiyon oluşmasıdır.

Okunma : 682
Foto galeri
Gündem haberleri
Resmen Vahşet: Bacanağını ve iki oğlunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 8561 Asayiş
Muhteşem güzellik Ereğli’ye 35 kilometre uzaklıkta
18 Mayıs 2019 Okunma: 6353 Gündem
Eşi Konya’da yaşıyordu: acı haber verildi
18 Mayıs 2019 Okunma: 5444 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın