Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Leasing Nedir? Leasing Nasıl Hesaplanır?
Normal 0 false false false TR X-NONE X-NONE Son yıllarda leasing nedir, avantajları nelerdir sorusu daha fazla gündeme gelmeye başladı.
Kategori : Duyurular
17 Mart 2019 16:57
 
Leasing Nedir? Leasing Nasıl Hesaplanır?

Normal 0 false false false TR X-NONE X-NONE

Son yıllarda leasing nedir, avantajları nelerdir sorusu daha fazla gündeme gelmeye başladı. Bir finansman yöntemi olan leasing bir yatırım malının mülkiyet hakkının leasing firmasında kalması kaydıyla, bir kira bedeliyle kullanım hakkının kiracıya verilmesi yöntemidir. Bir anlamda yatırım mallarının satın alınmasına gerek bırakmayan ve kiralanarak kullanılmasının yolunu açan leasing süreci iş hayatında çok büyük önem taşıyor. Çünkü firmalar bu yöntem sayesinde sermayelerini farklı gereksinimlerini gidermek maksadıyla kullanabiliyor.

 

Leasing Avantajları Neler?

 

Aslında az önce de değindiğimiz gibi sermayenin malı satın almak yerine farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesi, en önemli avantaj olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra leasing yönteminin sağladığı farklı avantajlar da var.

 

o   Leasing sözleşmesi, resim, harç ve vergiden muaf olur.

 

o   Farklı leasing türleri (sat, geri kirala gibi) sayesinde firmalar satış işlemi yaparak fon kaynakları ile yatırımlar yapabilir.

 

o   Sözleşme sonunda kiracı bir devir bedeli ödeyerek söz konusu malın mülkiyet hakkını da devralabiliyor.

 

Hangi leasing modelinin tercih edildiğine bağlı olarak bu avantajları çoğalmak mümkün. Sonuç olarak firmanın kesinlikle lehine sonuçlar doğuruyor.

 

Leasing Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gereken leasing hesaplama işleminde pek çok unsur veri olarak baz alınır. Bu nedenle karışık bir hesaplama işlemi olduğu söylenebilir. Ancak artık leasing hesaplama için çeşitli araçlar da oluşturuldu. Hesaplama aracında şu bilgileri kullanarak leasing hesaplama işleminin hemen yapılmasını sağlayabiliyorsunuz:

 

o   Ürün grubu

 

o   Mal bedeli (KDV hariç)

 

o   Mal bedelinin para birimi

 

o   Kira para birimi

 

o   Peşinat oranı

 

o   Vade

 

İnternetten otomatik olarak hesaplama yapılabiliyor. Ancak öncesinde leasing sistem, hakkında daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Bu noktada devreye Kuveyttürk internet sitesi giriyor. Online olarak kolaylıkla aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Titiz bir değerlendirme süreci sonrasında leasing konusuna daha sıcak bakabilirsiniz.

 

Kuveyttürk internet sitesinde leasinge konu ürünler, leasing ürünlerinin KDV oranları, sat geri kirala süreci gibi aklınıza gelebilecek her konuda detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede konuya çok daha fazla hakim olduğunuzda en doğru kararı vermeniz de kolaylaşıyor. Mutlaka bankanın sitesine uğrayın!

 

 

 

 

Okunma : 1056
Foto galeri
Gündem haberleri
Ereğli’de hareketli gece: Ölü bulunmuştu
23 Temmuz 2019 Okunma: 10732 Asayiş
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 9093 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7843 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın