Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Taksitle Araba Satanlar
21'inci Yüzyıl itibariyle insanların temel ihtiyaçları arasına arabalarda yerini aldı.
Kategori : Duyurular
27 Ağustos 2018 00:09
 
Taksitle Araba Satanlar

21'inci Yüzyıl itibariyle insanların temel ihtiyaçları arasına arabalarda yerini aldı. Bir yerden bir yere en hızlı şekilde seyahat etme fırsatını elde eden insanlar farklı güç ve modellerde araç üretmeye başladılar. Günümüzde her insanın zevkine veya ihtiyacına göre yardımcı olacak çok farklı araç modelleri piyasada yer alıyor. Tabi bu çeşitlilik nedeniyle arabalar arasında ki fiyat farkı da ortaya çıkıyor. Hepsi temelde 4 teker ve üzerine yerleştirilen bir şasiden oluşsa da iç donanımları ve kullanım konforu nedeniyle fiyat farkı ortaya çıkıyor. Her insanın gelir düzeyi aynı olmaması nedeniyle bazen istenilen bir aracı elde etmek için farklı yöntemler tercih ediliyor.

Taksitle Araba Nasıl Alınır?


Bu yöntemlerden bir tanesi de taksit ile araba satın almaktır. Tabi bu yöntemi tercih ederken bazı noktaları göze almanız gerekiyor. Bu noktaların arasında taksitle araba almak fikri genelde geliri tam olarak araba almaya yetmeyen ancak birikim yaparak veya borca girerek araba almak isteyen insanlar için ortaya çıkarılmış bir yöntemdir. Günümüzde gelişen ödeme kanalları sayesinde bu yöntemin uygulanması için ilk gidilen nokta genelde bankalar oluyor. Bankalardan kredi çekerek her ay belirli bir ödeme düzeyinde ödeme yaparak arabamızın borcunuz ödemiş oluyoruz. Tabi bankalar her insanın başvuru yapabileceği bir kaynak değildir.

 

Taksitle araba almak için bu şekilde hizmet veren bankalar haricinde farklı kurumlarda bulunuyor. Bunlardan bazıları otovadeli, wowwo, taksitle2elaraba ve otoshops firmaları olarak öne çıkıyor. Tabi bu firmalar üzerinden 12 ile 36 ay vadeli araç almak mümkün olsa da dikkat çeken en önemli detay yüksek faiz miktarı olarak karşımıza çıkıyor. Bankaların uyguladığı faiz miktarının daha üzerinde bir miktar ile sizin araba sahip olmanıza yardımcı oluyorlar. Arabayı size teslim ederken satış işlemi esnasında satışa rehin koyarak borcunuz tamamlanana kadar aracı satmanızın da önüne geçiyorlar.

Önemli holdinglerin çatısı altında kurulan bu tür firmalar çok farklı araç modellerini bünyelerinde barındırıyor. Satışa sunulan aracın tüm ekspertizi sorunsuz bir şekilde yapılıyorlar ve yaşanan bir sorunda hızlı destek hatları ile müşterilerine destek oluyorlar. Belirli şartların sağlanması halinde iade araç kabulü de yapılıyor. Dediğimiz gibi faiz oranı bu tür alımlarda çok yüksek oluyor. Peşin fiyatı 75 bin TL olan bir aracı 36 ay vadeli olarak satın almak isterseniz ödemeniz gereken tutar 115 bin TL’yi buluyor. Bunu göze alıyorsanız ve düzenli olarak ödemelerinizi yapacağınızı kabul ediyorsanız bir araba sahip olmak sandığınız kadar zor değildir. Yüksek limitli bir kredi kartınız veya gereken nakit miktarınız yoksa taksitle araba almak yöntemini kullanmak sanıldığı kadar zor bir seçenek değildir. Bu değerlendirirken biraz daha dikkatli olmanız gerektiğini hiçbir zaman unutmayın. Taksitle araba almakla ilgili makalelere göz atmak isterseniz https://www.arabasenetle.com/taksitle-araba adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Okunma : 4905
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de hareketli gece: Ölü bulunmuştu
23 Temmuz 2019 Okunma: 10739 Asayiş
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 9093 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7843 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın