Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

20 Eylül 2019 Cuma
Telefon Takip Programları Fark Edilir mi?
İnsanların günlük yaşam kalitesini dolaylı yoldan etkileyen telefon dinleme programları sayesinde artık birçok şeyi kafanıza takmanıza gerek kalmıyor.
Kategori : Duyurular
01 Haziran 2019 13:29
 
Telefon Takip Programları Fark Edilir mi?

İnsanların günlük yaşam kalitesini dolaylı yoldan etkileyen telefon dinleme programları sayesinde artık birçok şeyi kafanıza takmanıza gerek kalmıyor. Bu yazılımlar sizin beklentinizin çok daha üzerine çıkarak yardımcı olabilecek kapasiteye sahipler. Eskiden bir başkasının telefon görüşmelerini dinlemek sıradan bir hayalin çok daha üzerinde olurken geliştirilmiş olan telefon takip etme programları sayesinde yalnızca istediğiniz birisini dinlemekle kalmıyor daha ötesine de geçebiliyorsunuz.  Örneğin telefon dinlemek sizin için yeterli gelmiyor ve o kişinin cep telefonunda neler olduğunu yani resimlerini, videolarını ve sosyal ağlardaki hareketlerini merak ediyorsanız bu casus telefonlar sayesinde bunu bir hayal olmanın ötesine taşıyabiliyorsunuz. 

 

 

Teknolojiye genel olarak baktığınızda her ne kadar hayatınızı kolaylaştıran yönleri olsa da bir takım sorunları da beraberinde getirmiştir. Örneğin akıllı cep telefonları buna gösterilebilecek en uygun örnek olacaktır. Bu telefonlar sadece iletişimi sağlamıyor insanların zaman algısını ve yönetimini de baştan aşağıya değiştirebiliyor. Telefon dinleme yazılımları ise akıllı cep telefonunun çıkmasıyla birlikte ortaya çıkan bir takım risklere karşın sizi koruma altına alıyor. bunun içinde son derece etkili olan yöntemlerin başında geliyor diyebiliriz. 

 

Telefon takip programları sayesinde özellikle çocuklarınızın günlük hareketlerini yakından takip edebilirsiniz. Çocuğunuzu uzaktan kontrol edebiliyor olmak ve onun her hareketini biliyor olmanıza karşın rahatsız etmemek oldukça güzeldir. Çünkü hiç kimse adım adım ne yaptığının takip edilmesinden hoşlanmayacaktır. Ancak siz çocuğunuzun cep telefonuna yüklediğiniz bu yazılım sayesinde onu hiç rahatsız etmeden takip edebilirsiniz.

 

Telefon Takip Programları Fark Edilir mi?

 

Telefon takip programı kullanmak isteyen kişilerin bir takım çekinceleri de olabiliyor. Örneğin bu yazılımları cep telefonuna yüklediğim zaman kişi bunu cep telefonunda fark edebilir mi? yukarıda da belirttiğimiz üzere bu yazılımlar cep telefonuna yüklendiği zaman siz istemeden kesinlikle fark edilmez. Sistem alttan çalıştığı için telefonda farklı hiçbir duruma sebebiyet vermeyecektir. Yazılımı yüklemenizin ardından nasıl eskiden kullanıyorsa aynı şekilde kullanmaya devam edecektir. Casus yazılımların amacı gizliliktir ve bu gizliliğin en üst seviyede uygulanabilmesi için bu sistemler ona göre geliştirilmiş ve oluşturulmuşlardır. Yüklü olan telefonda hiçbir şekilde fark edilmez. Dolayısıyla kafalardaki bu çekincelerde bu sayede ortadan kaldırılmış olur.  Yazılımın yüklü olduğu bir telefonda sistemin durdurulabilmesi için yapılacak işlem ise telefona format atılması gerekliliğidir. Ancak hiç kimse gerekmediği sürece telefonuna format atmaz. Çünkü buna genelde gerek olmaz. Ancak format atılması halinde de işlemin yeniden yapılması yani yazılımın telefona yeniden yüklenmesi gerekir.

 

Telefon Takip Programları Ne Yapar?

 

Bu sistemler basit gibi görünüyor olsa da altında çok büyük teknolojiler vardır. Bunun için sadece dinleme olarak değerlendirmemek gerekiyor. Kabaca anlatacak olursak bir cep telefonunun içeriğinde ne varsa hepsini görebilir. Konuşulanları kaydedebilir. Whatsapp ve diğer sosyal medya uygulamalarındaki hareketleri takip edebilirsiniz.

 

 

Okunma : 1049
Gündem haberleri
Ailesi her yerde Humeyra'yı arıyor
20 Eylül 2019 Okunma: 5009 Asayiş
Kurtlar ağıla saldırdı: 4 koyun telef oldu
18 Eylül 2019 Okunma: 4919 Asayiş
Hüseyin Oprukçu: bunlar kıytırık ifadeler
16 Eylül 2019 Okunma: 3572 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın