Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

06 Ağustos 2020 Perşembe
Vatandaşlık Sorgu
Normal 0 false false false DE X-NONE X-NONE Günümüzde farklı ülkeler de yaşayan birçok insan kendi ülkeleri dışında vatandaşlık almak için bir takım şartları yerine getirmek zorunda kalırlar.
Kategori : Duyurular
07 Ekim 2019 19:46
 
Vatandaşlık Sorgu

Normal 0 false false false DE X-NONE X-NONE

Günümüzde farklı ülkeler de yaşayan birçok insan kendi ülkeleri dışında vatandaşlık almak için bir takım şartları yerine getirmek zorunda kalırlar. Türk vatandaşı olabilmek için birçok şartı yerine getirebilmiş olan farklı ülke vatandaşları bunun sonucunu merak etmekte ve araştırmaktadır. Develioğlu avukatlık bürosu bu merak edilen ve sürekli araştırılan konuyu çok net bilgilerle açıklamıştır.

 

 

Kimler Vatandaşlık Sorgusu Yapabilir?

 

Öncelikle ilgili bakanlıkların belirttiği şartları sağlayabilen insanların ilgili yerlere başvurması ve istenilen belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Vatandaşlığın kazanılabilmesi 3 yolla olabilmektedir. Bu yollar; yetkili bakanlıkların kararlarıyla, evlatlık olarak sahiplenilme ve seçme hakkının kullanılmasıyla vatandaşlık alınabilmesi mümkündür. Bu şartların herhangi birini yerine getirip istenilen evraklarla ilgili bakanlığa başvuru da bulunmuş kişiler başvuru numaralarıyla sorgulama yapabilirler. Ayrıca bazı istisnalarla vatandaşlık alınabilmektedir. Vatandaşlık başvuru sonrasında vatandaşlık sorgulama ekranı için NVI’nin sunduğu “Vatandaşlık Başvurum Hangi Aşamada” online web sitesi üzerinden online vatandaşlık sorgulama takibi yapabilirsiniz.

 

İstisnai Vatandaşlık Nedir?

 

Türkiye sınırları içerisinde yatırım yapan veya teknolojik, bilimsel, sanatsal gibi değerlere üstün gelişim sağlayan ya da sağlayabilecek olan kişilerin, kişinin yetkili bakanlıkların teklifleriyle vatandaşlığa hak kazanabilmesi mümkün olabilmektedir. Ülkenin değerleri söz konusu olmaktadır ve gelişim gösteren kişiler bu haktan yararlanabilmektedir. Bu kişiler sanatçılar, sporcular, iş adamları gibi farklı gruplardan olabilir. Göç etmiş ve yerleşmiş olan göçmen olarak kabul görmüş kişiler de gerekli belgeleri eksiksiz ileterek vatandaşlık kazanma hakkına sahip olabilirler.

 

Vatandaşlık Sorgusu Nereden Yapılır?

 

Develioğlu Hukuk avukatlık bürosu nitelikli güvenilir profesyonel kadrosuyla her alanda olduğu gibi bu konuda da tüm soru işaretlerini yok etmektedir. Teknoloji sayesinde herhangi bir devlet birimine gitmeden internet üzerinden aktif olarak vatandaşlık sorgu yapabilmek mümkündür. İlk olarak Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü'ne ait site ziyaret edilerek vatandaşlık başvuru sorgulama yazan yere tıklama yapılır. Doğum tarihi gün, ay ve yıl olarak ekranda ki ilgili bölüme yazılır ardından özel olan başvuru numarası yazılarak gerekli sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Aynı zaman da kullanılmakta olan e-devlet aracılığıyla da ilgili siteye yönlendirilerek sorgulama işlemi yapılabilir. Develioğlu avukatlık bürosu tüm işlemlerinizi en güvenilir şekilde yapabilmekte ve engin tecrübeleriyle vatandaşlık kazanma yolunda en iyi bilgileri verebilmektedir.

 

Develioğlu Hukuk web adresi : www.develiogluhukuk.com

 

 

Okunma : 1579
Gündem haberleri
Altın fiyatları 3 Ağustos: Anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın yükselir mi?
03 Ağustos 2020 Okunma: 40011 Ekonomi
Altın fiyatları 4 Ağustos: Son dakika gram altın fiyatları güne rekorla başladı!
04 Ağustos 2020 Okunma: 32496 Ekonomi
Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı! 5 Ağustos Altın fiyatları
05 Ağustos 2020 Okunma: 17121 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın