Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

05 Haziran 2020 Cuma
Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor
Konya Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde her yıl tekrarlanan ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağladığı eğitim desteğini bu yıl da tekrarlayacak.
Kategori : Eğitim
15 Eylül 2019 23:07
 
Büyükşehir Belediyesi İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde her yıl tekrarlanan ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağladığı eğitim desteğini bu yıl da tekrarlayacak.

Konya’nın merkez ve taşra ilçelerinde yaşayan şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. Sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim desteği başvuruları yarın başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından söz konusu öğrencilere yönelik yapılan eğitim desteği için başvurular 16 Eylül - 11 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her zaman eğitim camiasının ve öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, 31 ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik sürdürdükleri eğitim desetğinin bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Başkan Altay, “Eğitim yardımlarımızdan Konya il sınırları içinde ikamet eden şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. Sınıf LGS’de binde birlik dilimde olan dezavantajlı grup öğrencileri yararlanıyor. Bundan sonra da eğitime yönelik çalışmalarımız ve desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

BAŞVURULAR 16 EYLÜL - 11 EKİM ARASI

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim desteği alacak öğrencilerden başvuru için öğrenci belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi; gazi çocuklarından gazi kimlik fotokopisi, 8. Sınıf LGS binde birlik dilim için sınav sonuç belgesi, engelli öğrenciler için yüzde 40 ve üzeri onaylı hastane heyet raporu belgeleri talep ediliyor. Başvurularını internet üzerinden yapacak öğrenciler, istenilen belgeleri kayıt esnasında sisteme yükleyecek.

Önceki dönemlerde eğitim desteği alan öğrencilerin bu dönem de alabilmeleri için 11 Ekim’e kadar www.konya.bel.tr adresinden bilgilerini mutlaka güncellemeleri gerekiyor. Bilgilerini güncelleyen öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecek. Konuyla ilgili detaylı bilgiye www.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Okunma : 1764
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’ye Has Sözcükler
01 Haziran 2020 Okunma: 29612 Kültür Sanat
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
01 Haziran 2020 Okunma: 22483 Kültür Sanat
Kore Harekâtına Ereğli’den kimler katıldı?
01 Haziran 2020 Okunma: 19706 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın