Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Çadır hayvan barınaklarının sahipleri kurayla belirlendi
Hayvan yetiştiricileri için hazırlanan çadır hayvan barınakları, kurayla belirlenen sahiplerine teslim edildi.
Kategori : Tarım
16 Nisan 2019 14:04
 
Çadır hayvan barınaklarının sahipleri kurayla belirlendi

Hayvan yetiştiricileri için hazırlanan çadır hayvan barınakları, kurayla belirlenen sahiplerine teslim edildi.

Konya Karapınar Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Karapınar Ziraat Odası Başkanlığı ve KOP İdaresi Başkanlığı tarafından, hayvan üreticileri için hazırlanan Çadır Hayvan Barınakları çekilen kurayla sahiplerine dağıtıldı.

Karapınar Ziraat Odası Bakanı Durmuş Üner, "ilçemiz küçükbaş hayvan yetiştiricilerine verilmek üzere 12 adet 300 başlık küçükbaş hayvan çadırının tüm aşamaları tamamlanarak yetiştiricilerimizin hizmetine sunulduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"Sürü Yöneticisi Gençlere KOP Destek oluyor' projesi kalkınma ajansı tarafından kabul edilerek kaynak aktarımı gerçekleştirildi.

İlçemiz ve köylerinde kentsel ve kırsal kesimde yaşayan nüfus arasındaki dengesizlik sebebiyle ortaya çıkan mekansal ve sosyo, ekonomik dezavantajları avantaja dönüştürerek öncelikle ülkemiz sonrasında dünya standardında etkin ve güçlü bir üretim yapısının oluşturulması hedeflenmektedir.

Özellikle konfor ve refah seviyesi yüksek olan barınaklar temin ederek, sürü yöneticiliğini daha cazip hale getirmek suretiyle iş istihdamını artırmak, bölge halkımızın gelir düzeyini ülke ortalamasının üzerine çıkartmak amaçlanmaktadır.

KOP İdaresine sunduğumuz küçükbaş hayvan barınağı talebimiz KOP tarafından kabul edilerek toplam bütçenin yüzde 70'i oranında kaynak aktarımının gerçekleşti. Yapılan kura ile genç üreticilerimize çadırları teslim edildi."

Okunma : 1903
Foto galeri
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 8931 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7657 Gündem
İki otomobil çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı
21 Temmuz 2019 Okunma: 6115 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın