Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Ocak 2020 Pazar
Ereğli Zabıtası konuya el attı
Ereğli’de son zamanlarda artan kaldırım işgaline karşı harekete geçen Belediye Zabıta ekipleri konuya el attı.
Kategori : Gündem
15 Ocak 2020 19:43
 
Ereğli Zabıtası konuya el attı

Ereğli’de son zamanlarda artan kaldırım işgaline karşı harekete geçen Belediye Zabıta ekipleri konuya el attı.

Kaldırım işgaline karşı vatandaşlarının mağdur olmaması için denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan işletmeleri uyarıyor, daha önce uyarılan işletmelere gereken cezai müeyyideleri uyguluyor

BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR

Vatandaşların mağdur olmamaları için gerekli hassasiyetleri gösterdiklerini ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Huzur şehri Ereğli’yi inşa etmek amacıyla çıktığımız yolda huzuru tahsis etme noktasında engel teşkil edecek unsurları ortadan kaldırmaya kararlıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu bizim için her şeyden öncedir” dedi.

TÜM MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİZ

Oprukçu; “Bu doğrultuda yaşanan tüm mağduriyetleri gidereceğiz. Birbirimizin haklarına riayet etmemiz, saygı göstermemiz gerekmektedir. Huzuru ancak bu şekilde tahsis edebiliriz, kaldırımlar yayalarımızın güvenli bir şekilde istedikleri yere ulaşmalarını sağlamak için vardır, trafik akışı için de önemlidir. Hemşerilerimizin kaldırımları kullanımlarının kısıtlanmasına, kaldırımları işgal edilerek hemşerilerimizin mağdur olmasına izin veremeyiz” ifadelerini kullandı.

Oprukçu son olarak; “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin bu noktada hassasiyet göstermelerini bizzat istiyoruz. Hemşerilerimizin de mağduriyetlerini dile getirdiği, bizlerin de bizzat tespit ettiği kaldırım işgallerinin önüne geçmek için denetimlerimizi sürdürüyoruz. Kaldırım işgali yapan esnaflarımızı uyarıyoruz, uyarılarımızı yerine getirmeyen işletmeler hakkında da gereken işlemleri gerçekleştiriyoruz. Bu konuda taviz vermeyeceğimizi belirterek esnaflarımızın da hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” dedi.

Okunma : 3106
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
19 Ocak 2020 Okunma: 16713 Kültür Sanat
Eğlenme mekanında silahlı saldırıda Ereğlili genç öldü
16 Ocak 2020 Okunma: 9775 Asayiş
Son Dakika: Ereğli'de trafik kazası
15 Ocak 2020 Okunma: 8221 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın