Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

02 Haziran 2020 Salı
Ereğli’de Öğretmen seçmek yok! Kura yapılacak
Genellikle her yıl ilkokula yeni başlayan çocukların velileri arasında yaşanan öğretmen seçme yarışına Ereğli’de son verildi.
Kategori : Eğitim
22 Ağustos 2019 02:07
 
Ereğli’de Öğretmen seçmek yok! Kura yapılacak

Genellikle her yıl ilkokula yeni başlayan çocukların velileri arasında yaşanan öğretmen seçme yarışına Ereğli’de son verildi.

Geçtiğimiz yıl uygulanan ve son derece verim alınan kura yöntemi ile sınıflara öğrenci yerleştirme işlemi bu yıl da tekrarlanacak.

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlülüğü, her yıl yaşanan ve büyük karmaşalara neden olan öğretmen ve sınıf seçme yarışını sona erdirerek kura yöntemini uyguluyor.

 

 

Geçtiğimiz yıl tüm okullarda uygulanan ve büyük başarı elde edilen kura yöntemi 2019-2020 eğitim öğretim yılında da uygulanacak.

Konya Ereğli’de çocuğu ilkokula başlayan veliler, çocuğunun hangi öğretmenin sınıfında yer alacağına karışmayacak ve öğrencilerin, kura yöntemi ile sınıflara dağılımı yapılacak.

Konuyla ilgili olarak Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada; “İlçemizde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında ilkokula yeni başlayacak olan 1.sınıf öğrencilerimizin şube ve öğretmenlerini belirleme işlemleri, Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Kaymakamlık Makamınca onaylanarak yürürlüğe giren Usul ve Esaslar çerçevesinde kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir” denildi.

Ayrıca, yapılan açıklamada; “Kura tarih ve saatleri ilgili okul müdürlüklerince ayrıca ilan edilecek ve velilere bilgilendirme yapılacaktır.   Ereğli kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Okunma : 5504
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’ye Has Sözcükler
01 Haziran 2020 Okunma: 28331 Kültür Sanat
Ölümle Matrak Geçen Osmanlı Delileri
01 Haziran 2020 Okunma: 22096 Kültür Sanat
Kore Harekâtına Ereğli’den kimler katıldı?
01 Haziran 2020 Okunma: 18757 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın