Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

17 Haziran 2019 Pazartesi
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın
Dikkat! Devlet Demiryollarından önemli açıklama geldi, belirtilen tarihlerde 10 gün boyunca tren yollarına yaklaşmayın.
Kategori : Gündem
14 Haziran 2019 17:31
 
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın

Dikkat! Devlet Demiryollarından önemli açıklama geldi, belirtilen tarihlerde 10 gün boyunca tren yollarına yaklaşmayın.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından Ereğli’de dahil olmak üzere pek çok alanda ilaçlama yapacak, ilaçlamadan olumsuz etkilenmemek için önemli uyarı yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Konya, Karaman,Ereğli, Niğde, Gaziantep ve Kahramanmaraş demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 18-28 Haziran'da ilaçlama yapılacağını bildirdi.

Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 18-28 Haziran'da, otla mücadele çalışması kapsamında demir yolu hat ve istasyonlarında ilaçlama yapılacağı belirtildi.

Mücadelede kullanılan ilaçların, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca bu alanlara yaklaşılmaması ve dikkatli olunması istenilen açıklamada, "Vatandaşların belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları, arıcıların demiryolu çevresinden arılarını uzaklaştırmaları önemle duyurulur." ifadesi kullanıldı.

İlaçlama programına göre 18-20 Haziran'da Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş'taki, 21-25 Haziran'da Adana, Mersin, Niğde, Konya ile Karaman'daki, 26-28 Haziran'da Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay'daki hat kesimi ve istasyon sahalarında ilaçlama gerçekleştirilecek.

Okunma : 8979
AYD HABER İÇİ SAĞ
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
Gündem haberleri
Meclis'te Tansiyon Yükseldi
13 Haziran 2019 Okunma: 11092 Siyaset
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın
14 Haziran 2019 Okunma: 8980 Gündem
Devrilen traktörün altında can verdi
15 Haziran 2019 Okunma: 4958 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın