Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

29 Ocak 2020 Çarşamba
Veliler Dikkat! Bu haberi iyi okumalısınız
Okullar açıldı, yeni eğitim-öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun, Özellikle birinci sınıfa başlayacak olan çocuklarımızı ve ailelerini tatlı bir telaş sardı.
Kategori : Eğitim
10 Eylül 2019 02:16
 
Veliler Dikkat! Bu haberi iyi okumalısınız

Okullar açıldı, yeni eğitim-öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun, Özellikle birinci sınıfa başlayacak olan çocuklarımızı ve ailelerini tatlı bir telaş sardı.

Kıyafet ve kırtasiye alışverişleriyle çocuklarımızı okula hazırlıyoruz. Fakat gözardı ettiğimiz konu çocuklarımızı bedenen hazırlamadan önce ruhen ve mental olarak okula hazırlamak. Her yıl olduğu gibi maalesef ağlayan, annesinden ayrılamayan çocuklar, okul bahçesinde bekleyen veliler ve hem öğrenciler hemde velilerle uğraşmak zorunda kalan öğretmenler, bu yıl da büyük zorluklar yaşayacak. Bu zorlukların altında yatan en büyük neden çocuklardaki özgüven eksikliği ve ailelerdeki kaygılardır. 

Bir çocuk düşünün! Yemeğini annesi yediriyor, elbisesini annesi giydiriyor, anneyle beraber yatıyor, temizliğini annesi yapıyor, hasılı çocuğun yapması gereken bütün bu sorumlulukları annesi yapıyor. Bu durumda çocuk anneden ayrılabilir mi? Tabi ki hayır. Bunun sebebi çocuğun hayatta kalabilmesi için gerekli bütün işleri kendisinin değil başkalarının yapıyor olması. İster istemez çocukta kendine güven duygusu oluşmuyor ve sürekli bu ihtiyaçlarını karşılayan kişiyle birarada durmak istiyor. Hâl böyle olunca çocuk aileden ayrılamayıp okula uyum konusunda sıkıntılar yaşıyor. 

Bu gibi problemler zaman geçtikçe alışılacak durumlar değildir. Çocuğun okula hazır olması için evde bazı şeyler yapılması gerekir. 

Özgüven eksikliği ve okula uyum problemi yaşayan çocuklarımızın ve ailelerimizin bu konuyla alakalı destek alması gerekmektedir. 

Bu gibi problemleri yaşamamak için arayınız...

Ereğli'de Çocuk Gelişim Merkezi


Pedagog Derviş Tunahan Yurter

0553 151 93 81 - 0553 171 02 90

Mispide Karşısı Aygın İşhanı Kat:6 No:26 Ereğli/Konya

Okunma : 1762
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de sıcak saatler: Polis havaya ateş açtı
27 Ocak 2020 Okunma: 10142 Asayiş
Kocasını keserle öldürmüştü: hakim karşısına çıktı
28 Ocak 2020 Okunma: 5185 Gündem
Müstakil evde yangın çıktı: 3 kişi öldü
26 Ocak 2020 Okunma: 4565 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın