Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

31 Mayıs 2020 Pazar
Abdullah Çelik Ereğli’nin sorunlarını anlatmaya devam etti
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın Ziraat Odaları Başkanları ile yaptığı konferans görüşmeye Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik’te katıldı.
Kategori : Ekonomi
22 Mayıs 2020 01:00
 
Abdullah Çelik Ereğli’nin sorunlarını anlatmaya devam etti

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın Ziraat Odaları Başkanları ile yaptığı konferans görüşmeye Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik’te katıldı.

Konya Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Ereğli’nin sorunlarını yetkililere aktarmaya devam etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Ziraat Odaları Başkanları ile görüşerek çiftçilerin sulamada yaşadığı sıkıntıları değerlendirdi toplantıya Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik’te katıldı.

Genel Başkan Şemsi Bayraktar oda başkanlarını tek tek dinleyerek sorunlarını not aldı.

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Bayraktar’a Ereğli çiftçisinin sulamada yaşamış olduğu problemleri aktardı. Çiftçinin kuyu ve elektrik sorunu başta olmak üzere birçok sıkıntı ile boğuştuğunu kaydeden Çelik, Ereğli bölgesinin ekonomisi tamamen tarıma dayalı bu sebeple çiftçiler bize, bizde Sayın Genel Başkanımıza aktarıyoruz, Sayın Genel Başkanımızda sorunları tek tek not alarak Bakanlığa iletiyor çözüm noktasında Sayın Başkanımızın büyük emekleri oluyor dedi.

Çelik ayrıca telekonferans ile gerçekleşen bu toplantıda Kapalı Sulama sisteminden de bahsettiğini açıkladı.

Ereğli’de daha önce sulama birliklerinin çiftçilere zarar verdiğini şimdi tüm birliklerin tek çatı altında toplandığını kaydeden Çelik, devletimiz daima çiftçimizin yanındadır, sulama ücretlerinin yüksekliği, sulama borçlarından dolayı desteklere konulan blokeler ve sulama birlikleriyle yaşanan sorunlar ele aldık.

Ziraat Odaları zaten bu sorunlara neşter vurmak için var, Genel Başkanımızda kendisine aktardığımız konuların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi, kendilerine teşekkür ediyoruz diye konuştu.

Okunma : 2298
Foto galeri
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Son Dakika: Ereğli’de korkunç kaza: İş adamı Mustafa Akbel hayatını kaybetti
28 Mayıs 2020 Okunma: 30086 Asayiş
Ereğli’de acıya yürek dayanmadı: Anne ile gelini yan yana defnedildi
27 Mayıs 2020 Okunma: 16613 Ulusal Haberler
Mustafa Akbel yaşamını yitirdi: Kaza yerinden ilk görüntüler
28 Mayıs 2020 Okunma: 15145 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın