Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Haziran 2019 Salı
Dolar ve Euro haftaya yükselişle başladı
Dolar ve Euroda son durum nedir? Yeni haftaya nasıl başladılar? İşte ekonomideki en son rakamlar.
Kategori : Ekonomi
20 Mayıs 2019 09:37
 
Dolar ve Euro haftaya yükselişle başladı

Dolar ve Euroda son durum nedir? Yeni haftaya nasıl başladılar? İşte ekonomideki en son rakamlar.

Dolar kuru 20 Mayıs gününe 6,0610 TL ile başladı.

Cumhurbaşkanı S-400 konusunda geri adım atılmayacağını dün yinelerken teslimatların gecikebileceğine yönelik dış basındaki haberleri yalanladı ve temmuz ayından önce teslimat olabileceğini söyledi.

Dışarıda ise ABD - Çin ticaret savaşı Google'ın Huawei ile işbirliğini kesmesiyle hızlandı. Dolar endeksi 98 puanın, brent petrol ise 73 doların üzerinde. Piyasalarda bu hafta Fed tutanakları ve Draghi'nin konuşması izleniyor

Dolar haftaya yükselişle başladı

Dolar/TL geçen 6 ve 6.15 arası dalgalanarak geçirdiği haftanın ardından yeni güne sıcak haber akışlarıyla başlıyor. İlk gündem maddesi Rus yapımı S-400 füzelerinin alımı.

Geçen haftalarda Bild'in yaptığı Türkiye'nin S-400 alımından vazgeçtiği haberi, ardından teslimatlarının bekletileceğine yönelik dış basından gelen haberlerin Dışişleri tarafından yalanlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan dün S-400'ün bitmiş bir anlaşma olduğunu yineledi ve S-500 için de ortak üretime yönelik temasların olduğunu belirtti.

Öte yandan YSK'nın bugün İstanbul seçimlerine ilişkin gerekçeli kararının açıklaması bekleniyor, adaylar da seçim kampanyasına start verecek.

Dışarıda ise piyasalar bugün ABD - Çin ticaret savaşında yeni bir safhaya uyandı.  Google, Trump'ın Çinli üretici Huawei ile donanım, yazılım ve teknik hizmetler alanında iş yapmayı bıraktığını açıkladı. Trump, geçen hafta Huawei'yi kara listeye aldığını açıklamıştı.

ABD ve İran cephesinde de gerilim sürüyor. OPEC'in petrol üretimini kısıtlamayı sürdüreceğini açıklamasının ardından brent petrol 73.2 dolara kadar çıktı. Dolar endeksi de 98 puanın üzerinde.

Dolar/TL, bu gelişmelerle sabah yukarı yönlü hareketle 6.0610 seviyesinde. Euro ise 6.7640 liradan işlem görüyor.

Okunma : 689
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Oprukçu, Hangi partiye nasıl geçeceğini açıkladı
17 Haziran 2019 Okunma: 22966 Gündem
Küçük yaşta ki çocuğa taciz iddiası
17 Haziran 2019 Okunma: 13442 Gündem
Tren yollarına 10 gün yaklaşmayın
14 Haziran 2019 Okunma: 9594 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın