Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fitch'ten son dakika Türkiye açıklaması!
ULUSLARARASI KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU FİTCH RATİNGS, TÜRKİYE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
Kategori : Ekonomi
30 Kasım 2019 01:23
 
Fitch'ten son dakika Türkiye açıklaması!

ULUSLARARASI KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU FİTCH RATİNGS, TÜRKİYE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin gelecek yıl daha fazla istikrar kazanabileceğine dikkati çekerken ekonomide toparlanmanın devam etmesinin, enflasyonun düşmesinin ve cari açığın kontrol altında kalmasının beklendiğini bildirdi.

Fitch Ratings, gelişen Avrupa ülkelerinin görünümüne ilişkin değerlendirme raporunu yayınlandı.

Raporda, küresel ekonomik büyümenin zayıf kalmasının gelecek yıl gelişen Avrupa ülkeleri için daha zor bir ortam oluşturacağına vurgu yapıldı.

Gelişen Avrupa ülkelerinin çoğunda büyümenin zayıf küresel büyümeye bağlı olarak 2020'de yavaşlayacağının tahmin edildiği raporda, 22 ülkenin 18’inde not görünümünün durağan olduğuna yer verildi, 4 ülkenin de pozitif not görünümüne sahip olduğunun altı çizildi.

Fitch raporunda, gelişen Avrupa piyasalarında siyasi ve jeopolitik risklerin devam ettiğine de dikkat çekildi.

Gürcistan, Romanya, Kuzey Makedonya ve Slovakya’da gelecek yıl seçimler olacağına yer verilirken ABD'nin yaptırım politikasının da Rusya ve Türkiye için belirsizlik oluşturduğu ifade edildi.

TÜRKİYE DAHA FAZLA İSTİKRAR KAZANACAK

“Türkiye 2020’de daha fazla istikrar kazanabilecek,” değerlendirmesine yer verilen Fitch Ratings’in raporunda, Türk ekonomisinde toparlanmanın devam etmesinin, enflasyonun düşmesinin ve cari açığın kontrol altında kalmasının beklendiği kaydedildi.

Raporda, Türkiye’de 2023 yılına kadar seçim olmayacağı hatırlatılarak, 2020'nin yapısal kredi zayıflıklarının üstesinden gelecek reformları uygulamak için bir fırsat sunduğuna işaret edildi.

Bununla birlikte Türk ekonomisine yönelik risklerin çok yönlü kaldığı savunularak, küresel faiz oranlarının düşük kalmasının finansman koşulları desteklemesine rağmen, siyasi, jeopolitik ve yaptırım gibi risklerin ülkede varlık fiyatlarında dalgalanmalara neden olabileceği vurgulandı.

Okunma : 1177
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğlili Genç Aksaray’da hayatını kaybetti
07 Temmuz 2020 Okunma: 16576 Asayiş
Ereğlili Bir Onbaşı'nın Hikayesi
10 Temmuz 2020 Okunma: 15304 Kültür Sanat
Her dilden Ereğli Tarihi
10 Temmuz 2020 Okunma: 14304 Kültür Sanat
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın