Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

23 Temmuz 2019 Salı
Reklam Filmi İçin Nasıl Bir Hazırlık Yapılır?
Bir marka tarafından üretilen yeni bir ürün piyasaya sürülmeden önce iyi bir reklam filmi ile hazırlık gerçekleştirilir.
Kategori : Ekonomi
16 Haziran 2019 16:47
 
Reklam Filmi İçin Nasıl Bir Hazırlık Yapılır?

Bir marka tarafından üretilen yeni bir ürün piyasaya sürülmeden önce iyi bir reklam filmi ile hazırlık gerçekleştirilir. Çünkü bu çalışma görsel ve dijital medyada en doğru tanıtımın gerçekleştirilmesini sağlar. Televizyonlarda ve sosyal ortamlarda bu çalışmanın yayınlaması için de öncelikle reklam filmi çekimi yapılır.    

Çekim çalışmalarına geçmeden önce iyi bir ajans ile görüşme gerçekleştirilir. Bu ajans, konusunda profesyonel bir yapı ile tecrübelerini size aktarabilecek şekilde yepyeni ve benzersiz bir ürün sunabilmelidir. Bu konuda reklam filmi için öncelikle bir proje çalışması gerçekleştirilir. Proje çalışması, içeriğinde her noktayı detaylı şekilde barındırarak, filmin sorunsuz ve amaca yönelik profesyonel bir sonuç sunmasını sağlar.

Eğer, bu tür bir ajansa reklam filmi nedir sorusunu yöneltirseniz, ajans size bazı örnekler sunabilmeli ve hayal gücünüzü genişletecek bir çizgi sağlayabilmelidir. Aslında bu sayede size reklam filmi nasıl çekilir konusunda net bir anlatım sağlayarak, en iyi projeye nasıl ulaşabileceğiniz konusunda doğru fikirleri elde etmenizi de sağlayacaktır.

Reklam Filmi Projesinde Hangi Adımlar Yer Alır?

Ajans tarafından sizin için sağlanacak reklam filmi projesinde belirli adımlar yer alır. Öncelikle ürün ile ilgili incelemeler gerçekleştirilir. Sonrasında ürünün sağladığı faydalar ve kamuoyunun beklediği noktalar değerlendirilir. Bu noktalara göre çalışmanın üzerinde duracağı temel nokta ve içereceği mesaj belirlenir. 

Belirlenen ana mesaja göre reklam filmi için senaryo çalışmalarına geçilir. Senaryo çalışmaları için iyi bir yazar ile çalışma sağlanır. İşte bu noktada çalışma için diğer adımlar da belirlenerek, reklam filmi bütçe örneği üzerinde durulur. Örneğin bu noktada doğru ajans seçimini Mor Yapım üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Firma, sizin için her adımı ile doğru şekilde proje çalışması sağlayacaktır.

Mor Yapım firması tarafından sağlanacak proje içinde öncelikle hazırlık sonra senaryo çalışması sağlanır. Senaryo çalışmasına uygun oyuncu seçimleri ve mekan seçimleri gerçekleştirilir. Oyuncu tercihleri ve prodüksiyon derecesine göre reklam filmi ücretleri belirlenebilir. Ücretler arasında görüntü yönetmenliği, çekim, müzik, ışık, cast çalışmaları ve kurgu gibi her nokta için masraflar yer alır. Hatta reklam filmi ingilizce seçeneği için de ücretler yer alabilir.

Okunma : 1726
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de hareketli gece: Ölü bulunmuştu
23 Temmuz 2019 Okunma: 11173 Asayiş
Son Dakika: Feci kazada 7 kişi öldü
21 Temmuz 2019 Okunma: 9105 Asayiş
Tezkeresini aldı, kazada hayatını kaybetti
20 Temmuz 2019 Okunma: 7852 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın