Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

29 Şubat 2020 Cumartesi
Selçuk Öztürk: “Suriyelilere iş imkanı verilmeli” dedi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanı (KTO) Selçuk Öztürk, Suriyelilere çalışma imkânı verilmesinin ülke yararına olacağını söyledi.
Kategori : Ekonomi
07 Şubat 2020 19:19
 
Selçuk Öztürk: “Suriyelilere iş imkanı verilmeli” dedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanı (KTO) Selçuk Öztürk, Suriyelilere çalışma imkânı verilmesinin ülke yararına olacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanı (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem ve parti yönetimini başkanlık makamında ağırladı.

Ziyarette konuşan Öztürk, Suriye’de yaşanan savaştan dolayı ülkemize göç eden Suriyelilerle sanayi ve ticaret dünyasının daha çok kaynaşması gerektiğini kaydetti.

BİRÇOK DEVLET ADAMINA İLETTİK AMA SONUÇ ALAMADIK

Ülkemize göç eden Suriyeliler içinde kalifiye eleman olarak çalışabilecek nitelikte eğitimli insanların da olduğunu kaydeden Öztürk, Suriyelilerin ülkemizde çalışmasına imkân verilmesi halinde; sanayicinin de devletin de Suriyelilerin de kazanacağını ifade etti.

Konuyu birçok devlet adamına iletmesine rağmen bir sonuç alınamadığını kaydeden Öztürk, olası göçmen sorunlarının önüne geçilebilmesi için yıllık vize uygulanabileceğini böylelikle sorun çıkaran göçmenlerin kamplara gönderilebileceğini dile getirdi.

EKONOMİ MART’LA BİRLİKTE CANLANIR

Suriyelilerin; ülkemizde asgari ücretle çalışırken, işverenin kıdem tazminatı ödemeyerek, devletin de Asgari Geçim İndirimi (AGİ) kazanacağını ifade eden KTO Başkanı Öztürk, “İşveren 800 lira kazanırken, Suriyeli kardeşimiz de evine ekmeğini rahat bir şekilde götürebilecektir” dedi.Ülkenin ekonomik ve küresel konularda zor bir süreçten geçtiğine de değinen Öztürk, “İnşallah mart ayından itibaren toparlanmaya başlarız. İnşaat sektöründeki canlanma bütün sektörlere de yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

HER HİZMETİN YANINDAYIZ

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem de, ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirterek, ülkenin gelişmesi için yapılan her hizmetin Yeniden Refah Partisi olarak destekçisi olacaklarını, yanlış stratejilerin de karşısında duracaklarını kaydetti.Sanayicinin kredi borcu batağından kurtarılmasının bankaların işletmelere ortak olmasıyla mümkün olabileceğini vurgulayan Özerdem, böylelikle işletmelerin daha fazla çalışma azmine kavuşacağını dile getirdi.

Okunma : 2478
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de kayıp gençten haber alınamıyor
26 Şubat 2020 Okunma: 8910 Asayiş
Şok Haber: Konya’da koronovirüs alarmı
25 Şubat 2020 Okunma: 8092 Sağlık
Şehrin orta yerindeki bu ev tehlike saçıyor
25 Şubat 2020 Okunma: 6430 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın