Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Ağustos 2019 Cumartesi
The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ereğlili Rafet İnce Kimdir?
Türkiye Aşçılar Milli Takımının kurucusu ve FOX TV'nin yeni lezzet yarışması The Taste Türkiye'nin üç jüri üyesinden biri olan Ereğlili Rafet İnce son yıllarda en dikkat çeken isimlerden biri haline geldi.
Kategori : Gündem
16 Mayıs 2019 23:09
 
The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ereğlili Rafet İnce Kimdir?

Türkiye Aşçılar Milli Takımının kurucusu ve FOX TV'nin yeni lezzet yarışması The Taste Türkiye'nin üç jüri üyesinden biri olan Ereğlili Rafet İnce son yıllarda en dikkat çeken isimlerden biri haline geldi.

Konya Ereğlili olan ünlü aşçı Rafet İnce, farklı bir yarışmayla Türkiye gündeminde.

RAFET İNCE KİMDİR?

1981 Konya-Ereğli doğumlu olan Şef Rafet İnce, mesleğe Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde başladı. Devlet tarafından aldığı bursla, “Le Cordon Blue College of Culinary Arts”ta ve “Toscan-Cascina”da F&B eğitimi görüp staj yaptı.

Şu anda Avrupa’nın en iyi iş oteli seçilen Wyndham Grand Kalamış Hotel’in utive chef’i olarak görev yapıyor.

TÜRKİYE’DE İLK DEFA 3 OLİMPİYAT MADALYASI KAZANAN İSİM OLDU

Aynı zamanda Türkiye Aşçılar Milli Takımının kurucusu olan Rafet İnce, Uluslar arası pek çok aşçılık yarışmasında madalya kazanan isim olarak, 2008 “IKA - Dünya Aşçılar Olimpiyatı”nda Türkiye’ye ilk defa 3 olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şef olarak kayıtlara geçti.

“Türkiye Aşçılar Federasyonu” ilk resmi “Aşçılar Milli Takımı”nın da kurucusu olan şefimiz, ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

TURİZM LİSELERİNDE DERS VERİYOR

Turizm-otelcilik liseleri ve gastronomi eğitimi veren üniversitelerdeki seminer, konferans ve panellere hoca ve konuşmacı olarak katılmış ve ülke çapında ses getiren sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmiştir.

THE TASTE TÜRKİYE NEDİR?

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce yemekleri hangi yarışmacının hazırladığını bilmeden sadece tadarak değerlendirecekleri ve başarılı buldukları adayları, kendi takımlarına dahil edecekleri farklı tarzda bir yarılma programı.

Jüri üyeleri eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri, kendi ekibinden birini eleme riskiyle karşı karşıya kalacaklar.

Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak. Türkiye’nin önde gelen şeflerinden olmak için mücadele eden, mutfak becerisine güvenen şef adaylarını bir araya getiren yarışma programı “The Taste Türkiye”deki uzun maratonun sonunda yalnızca bir kişi birinci olmanın gururunu yaşayacak ve büyük ödülün sahibi olacak.

AŞÇILAR MİLLİ TAKIMININ KURUCUSU

Rafet İnce, 2003'den itibaren beş yıldızlı otellerde Executive cheflik yaptı. 2013 yılından itibaren kendi restoranlarının işletme müdürlüğünü yürüttü. Şu anda işletme ortağı olduğu Nevnihal Anadolu halk Mutfağı lokantasının da kurucu ortağıdır. Uluslararası aşçılık yarışmalarında sayısız madalya kazanana Rafet Şef, 2008 "IKA – Dünya Aşçılar Olimpiyatı"nda Türkiye'ye ilk defa 3 olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şef oldu. "Türkiye Aşçılar Federasyonu" ilk resmi "Aşçılar Milli Takımı"nın da kurucusudur. Ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti veren İnce, sivil toplum örgütleri tarafından 2011 yılında, "en başarılı genç girişimci" şef seçildi.

Okunma : 3234
tatlıdil inşaat
zafer eğitim
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Kayyum nedir? Neden Kayyum Atanır? Kimler Kayyum Atar?
23 Ağustos 2019 Okunma: 7840 Kültür Sanat
Kanlar içindeki cesedini, babası buldu
21 Ağustos 2019 Okunma: 6729 Asayiş
Burası Ereğli: her yer göl oldu
20 Ağustos 2019 Okunma: 6126 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın