Foto galeri

Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

 
 
Tarih : 17 Nisan 2018  -  Saat : 17:16:42   Görüntülenme: 13555

Konya’da Lale’den Sonra Sakura Zamanı.

Laleler ve güller şehri Konya’da rengarenk sakuralar dikkat çekiyor.

Konya’nın dört bir tarafını saran lale ve güllerin haricinde park ve bahçelerde kullanılan sakuralar şehri bambaşka bir görünüme bürüdü.

Laleler ve güllerle birlikte son yıllarda şehrin güzelliklerinden biri haline gelen Sakuralar, rengarek ve etkileyici çiçekleriyle; Ladikli Ahmet Hüdai Parkı, Sakura Parkı ve Japon Parkı’nda görsel bir şölen sunuyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir geneline dikilen Lale ve Sümbüllerin yanı sıra rengârenk çiçekleriyle açan Sakuralar da (Japon süs kirazı) Bahar aylarında şehre ayrı bir güzellik katıyor.

 Konya’nın her mevsim açan çiçekleriyle rengarenk olduğunu, özellikle son yıllarda Lale ve Güllerle anıldığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çiçekleriyle dikkat çeken Sakura Ağaçlarının da şehrin güzelliklerinden biri haline geldiğini söyledi.

İstanbul Yolu üzerindeki Ladikli Ahmet Hüdai Parkı başta olmak üzere Ecdat Bahçesi yanındaki Sakura Parkı ve Japon Parkı’nda bulunan çok sayıda Sakuranın açtığını kaydeden Başkan Akyürek, Japonya’da adına festivaller düzenlenen Sakuraların mutlaka görülmesini tavsiye etti.

Meyve vermeyen bir tür kiraz ağacı olan Sakuralar, rengârenk çiçekleri ile dikkat çekiyor.

Konya’da Lale’den Sonra Sakura Zamanı
Konya’da Lale’den Sonra Sakura Zamanı.