Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

21 Ağustos 2019 Çarşamba
Ereğli Devlet Hastanesi'nden Açıklama
Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinde günlük ortalama 750 hastaya aylık ise 22 bin hastaya müdahale ediliyor.
Kategori : Sağlık
13 Şubat 2019 17:41
 
Ereğli Devlet Hastanesi'nden Açıklama

Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinde günlük ortalama 750 hastaya aylık ise 22 bin hastaya müdahale ediliyor.

Konya Ereğli Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, hastanenin acil servisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Hastane Yönetimi tarafından yapılan açıklama şöyle;

Acil Serviste 16 doktor hizmet veriyor

Acil Servisimiz 7 gün 24 saat, hafta sonu, bayram ve tatil dinlemeden 4 Acil Tıp Uzman Hekimi ve 12 Pratisyen Hekim ile deneyimli - donanımlı hemşire ve sağlık personellerinden oluşan dinamik bir kadro ile sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Geniş allana sahip

Acil Servis girişi hastane ana girişinden ayrı, B Blok zemin katında 1670 m2 alanda hizmet vermektedir.

2 yetişkin gözlem odası (20 sedye yataklı) ve 10 yataklı 1 çocuk gözlem odası ve monitörize izlemi gereken kritik hastalar için 10 adet monitörlü gözlem yatağı mevcuttur. Ayrıca; tam donanımlı Resüsitasyon (canlandırma) odası, alçı - pansuman- müdahale odası, röntgen odası, izolasyon odası ve KBRN Birimi mevcuttur.

Tam donanımlı acil servis

Aynı zamanda ambulans ekibi, tam donanımlı araçlar ile birlikte hastanenin içinden veya dışından gelebilecek her türlü transfer talebini karşılamak üzere hazır bulunmaktadır. Hastane bahçemizde çok acil hasta transferi için kullanılan helikopter pisti mevcuttur.

Ani gelişen, kişinin yaşamını ya da yaşam bütünlüğünü tehdit eden süreç " acil sağlık durumu" olarak tanımlanır. Bu durumdaki hastalara, akut gelişen hastalık ya da yaralanmalar için acil servislerde müdahale edilmektedir.

Acil hastalar kırmızı alanda

Acil Servise ambulansla gelen hastalar ve çok acil hastalar direkt olarak kırmızı alana alınmakta ve müdahale edilmektedir. Acil servis girişinde, hasta yakını bekleme salonu bulunduğu alanda ayakta gelen hastalar için triaj (İlk başvuru) bulunmakta ve hastaların ilk değerlendirmeleri buradaki doktorumuz tarafından yapılarak kırmızı alan, sarı alan, yeşil alan acil polikliniklerine yönlendirilerek muayene ve müdahale edilmektedir.

Branş doktorlarından acil servise destek

Gece ve gündüz tüm acil vakalar uzman doktorlarımız ve nöbetçi acil doktorlarımız tarafından en kısa sürede hastanemizde mevcut tüm branşlardan destek alınarak değerlendirilmekte ve gerekli acil tedavileri başlatılmaktadır. Hastanemizde her gece Dahili ve Harici branşlardan birer Uzman Hekim olmak üzere 2 Uzman Hekim nöbet tutmaktadır.

Acil Servise başvuran tüm hastaların ilk muayeneleri tamamlandıktan sonra tahlil için alınan numuneler laboratuvarlara pnömatik sistemle ulaştırılmakta ve sonuçlar bilgisayar ekranında görülebilmektedir. Ayrıca radyolojik görüntüleme sonuçları da PACS sistemi ile bilgisayar ekranından görülebilmektedir. Acil Serviste bulunan katlar arasında çalışan asansörler, ameliyathane, yoğun bakım, tüm klinikler ve ünitelere ulaşımı, sedye -tekerlekli sandalye ile hasta transferini kolaylaştırmaktadır.

2018 yılında 256 bin 966 hastaya bakıldı

Diğer kliniklerin değerlendirmesi gereken durumlarda ise ilgili kliniklerden ( gece ve gündüz) konsültasyon istenerek işbirliği içinde tedaviler uygulanmaktadır.

Acil Serviste hastalarımız için sedye ve tekerlekli sandalyeler kullanıma hazır bulunmaktadır.

24 saat boyunca hastane polisi ve güvenlik personeli bulunmakta ve güvenlik kameraları ile izlem yapılmaktadır.

Acil Servise 2018 yılında 256 966 kişi başvurmuştur. Acil Serviste aylık ortalama 22 000, günlük ortalama 750 hastaya hizmet verilmektedir.

Okunma : 1571
Foto galeri
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli’de yakalanan bomba, cep telefonu ile tuvalette patlatılacakmış
18 Ağustos 2019 Okunma: 8082 Ulusal Haberler
Nefes borusuna salatalık kaçan çocuk kurtarılamadı
19 Ağustos 2019 Okunma: 7031 Asayiş
Bisküvi işçileri kaza yaptı: 16 yaralı var
18 Ağustos 2019 Okunma: 5803 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın