Video galeri

Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

 
 
Tarih : 23 Aralık 2016  -  Saat : 20:44:15   Görüntülenme: 32598
Ereğli’de On Binler Şehidini Uğurladı
Ereğli, Şehidini yürek burkan görüntülerle ebediyete uğurladı.
Ereğli’de On Binler Şehidini Uğurladı

Ereğli, Şehidini yürek burkan görüntülerle ebediyete uğurladı. Ereğli’ye meydanlar dar geldi.

Evinde Şehit annesinin ağıtları yürek burkanken, Ereğli’de görülmemiş bir kalabalıkla Ulu Cami’de cenaze namazı kılındı.

Konya Ereğli Ulu Camii’nde düzenlenen Cenaze merasimine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Siyasi Parti Başkanları, İl ve ilçe Belediye Başkanları ve on binlerce Ereğlili katıldı.

Şehit Babasının, oğlunun ceketine son defa sarılıp koklamasına ve annesinin feryatlarına yürekler dayanmadı. Yağan kar bile insanları serinletmedi.

Şehit Uzman Çavuş Burak Boz’un özgeçmişinin okunduğu cenaze merasiminde kılınan cenaze namazı ile Meydanbaşı Mezarlığına on binlerin tekbirleri ve dualarıyla götürüldü.Fırat Kalkanı Operasyonlarında Şehit olan Uzman Çavuş Burak Boz’un cenaze merasimine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.

Cenaze merasimi için Ereğli’ye gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kayseri'deki hain terör saldırısında yaralanan askerlerimiz Tolga Öğütlü ve Recep Güney'i de ziyaret etti.

On binlerce kişinin katıldığı cenaze merasiminden sonra açıklamalarda bulunan Bakan Elvan; “Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar” dedi.

Bakan Elvan; “Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin birliğine kasteden kanlı senaryolar ile karşı karşıyayız. İstanbul’da ve ardından Kayseri’de yaşanan olayların bir tezahürüdür” dedi.

Birlik ve beraberliğimize kast eden bu şer odaklarına ve yurt içinde ve dışındaki işbirlikçilerine milletimiz en güzel cevabı 15 Temmuz’da vermiştir, şeklinde konuşan Bakan Elvan; “Türk Milletinin 15 Temmuz’da meydana getirdiği birlik ve beraberliğini bozmak adına her türlü senaryoları Oynamaya çalışıyorlar ancak başarılı olamayacaklar” dedi.

Bakan Elvan, Şehit Babası Özkan Boz’a Şehadetin simgesi olan Türk Bayrağını öperek takdim etti.

Cenaze töreninin ardından Bakan Elvan ve beraberinde AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Konya Valisi Yakup Canbolat, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ile birlikte Kayseri’deki saldırılarda Gazi olan Ereğlili askerlerimiz Çavuş Tolga Öğütlü ve er Recep Güney'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.