Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

09 Aralık 2019 Pazartesi
AK Parti’de bayramlaşma programı
Adalet ve Kalkınma Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Kategori : Gündem
12 Ağustos 2019 20:22
 
AK Parti’de bayramlaşma programı

Adalet ve Kalkınma Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Konya Ereğli AK Parti İlçe Başkanlığında yapılan bayramlaşma programına AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Kadın Kolları Başkanlığı, Gençlik Kolları Başkanlığı ve partililer katıldı.

Zübeyir Dursun: “Yaptıklarımız Ortada”

Bayramlaşma programının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Zübeyir Dursun; “İki gün sonra AK Parti’nin kuruluş yıldönümünü hep birlikte kutlayacağız inşallah. Ereğli’ye gerçekten hizmet etmeye devam ediyoruz. Yaptıklarımız ortada ama bazen aslı astarı olmayı yorumlar yapılıyor. Partimize, teşkilatımıza ve milletvekilimize yönelik yapılan olumsuz yorumları kabul etmiyoruz. Ereğli’ye hizmet nerede yapılacaksa biz her zaman hazırız. Bunu özellikle belirtilmesini istiyorum” dedi.

Halil Etyemez: “Bayramlar kardeşliktir, barışmaktır”

Programda söz alan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez; Bayram barışmaktır, dostlukları geliştirmektir. Yeryüzünde İslam Âlemini üzücü olaylar yaşanıyor. Temennimiz odur ki bu kan ve gözyaşı bitsin. Ülkemizde de kardeşliği yaşatma minvali üzerine bayramlar yaşanıyor” dedi.

Etyemez; “Bundan 18 yıl önce Erdemliler hareketi olarak kurulan ve 18 yıldır iktidarını sürdüren AK Parti olarak pek çok hizmeti yerine getirdik, hizmetlerimizi yürütmeye de devam ediyoruz. Bir takım tartışmalar da yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin iyi mi, kötü mü olduğu tartışılıyor. Ancak bunu gördük ki sistem rayına oturmuştur ve Türk Milletinin istediği, beklediği bir sistem olarak ne kadar doğru bir yaklaşım olduğunu gördük” dedi.

İyi ki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kabul edilmiş” diyen Etyemez; “Yaşanan ekonomik krizler sonrasında alınan hızlı kararlarla ekonomi yeniden kontrol altına alınmıştır. Terörle mücadele konusunda da alınan başarılar Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ne kadar isabetli olduğunu hep birlikte gördük. S400 alamazsınız dediler, bugün Türkiye’ye getirdik, Akdeniz’de petrol arayamazsınız dediler, birden fazla gemiyle arama çalışmalarını yürütüyoruz bütün bunları istemeyenler, karşı çıkanlar olabilir ama biz güçlü Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile kendi yolumuzda ilerleyen bir ülkeyiz” dedi.

Bütün bunların yayında yatırımların da devam ettiğini ifade eden Etyemez; “Hem terörle mücadelede, hem ekonomik krizle yapılan mücadelede başarılar elde ederken aynı zamanda da yatırımlarımız devam ediyor. Tarım alanında yapılan desteklemeleri görüyoruz” dedi.

Okunma : 1186
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğli’de Silahla kendini vurdu
05 Aralık 2019 Okunma: 20462 Asayiş
Ereğli’de ürküten gelişme
06 Aralık 2019 Okunma: 15220 Asayiş
Ereğli Cezaevinde yatıyordu: Ağırlaştırılmış müebbet aldı
07 Aralık 2019 Okunma: 8685 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın