Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Şubat 2019 Cuma
Bakan Kurum’dan Obruk Açıklaması
Karapınar Kaymakamı tarafından ziyaret edilen Bakan Murat Kurum, obruklarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Kategori : Gündem
10 Ekim 2018 23:33
 
Bakan Kurum’dan Obruk Açıklaması

Karapınar Kaymakamı tarafından ziyaret edilen Bakan Murat Kurum, obruklarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca ve beraberindeki heyet, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, STK başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve 42 mahalle muhtarı, Konya Karapınarlılar Derneği Başkanı Fikret Danış ve yönetim kurulu üyeleri, Bakan Kurum’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bakan Kurum, ziyarette, sistemin gerektirdiği, hızlı, etkin, yerinde çözümleri bularak vatandaşa hizmet götürmek istediklerini söyledi.

Kurum, şöyle konuştu:

"Süreç içerisinde inşallah bu eksiklikleri gidereceğiz. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızla bu ihtiyaçları yerinde gideriyor olacağız. Tabi bölgemiz tarım bölgesi, aslında en büyük sorun da su sorunu. Obrukların ve susuzluğun giderek arttığı bir süreçte, sulama noktasında belki bazı şeyleri de gözden geçirmemiz gerekiyor.

Bu manada sulama suları 250-300 metre belki de daha fazla bölgesine göre sondajlarla sağlanabiliyor. Bu da hem üretim hem de suyun maliyeti noktasında size ve şehre zarar veriyor. Tabi bu problem bölgenin genel bir problemi. Buna istinaden Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir ile istişare ederek inşallah genel bir çözüm yapılması gerekiyor."

Bakan Kurum, Amil Önal İlkokulu ek bina inşaatı için 1.5 milyon lira ve Küçüklaşlama yolu yapımı içinde 1 milyon lira ödenek çıkarılması talimatını verdi.

Heyet Bakan Kurum’a dokuma seccade ile çeşitli hediyeler verdi.

Okunma : 2005
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Bizleri Kimse Yolumuzdan Edemez
19 Şubat 2019 Okunma: 7927 Siyaset
Ak Parti'nin Listesine İlk Tepki Geldi
19 Şubat 2019 Okunma: 6856 Siyaset
Önce iki kişiyi vurdu sonra kendini öldürdü
19 Şubat 2019 Okunma: 6260 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın