Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ocak 2019 Salı
Başkan Özgüven’den Önemli Açıklamalar
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısı ile basın mensupları ile Sümer Tesislerinde bir araya gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, önemli açıklamalarda bulundu.
Kategori : Gündem
10 Ocak 2019 21:55
 
Başkan Özgüven’den Önemli Açıklamalar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısı ile basın mensupları ile Sümer Tesislerinde bir araya gelen Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, önemli açıklamalarda bulundu.

Konya Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, gazetecilerle bir araya geldiği programda gündemde en çok konuşulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediye başkan adayının belirlenmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile gazetecilerle bir araya gelen Özgüven; “Gazeteciler yaptıkları çalışmalarla çok önemli görevleri yerine getiriyorlar. Tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

“Basının görevi bir kamu görevidir” diyen Başkan Özgüven; “Gazetecilerimizin verdiği bilgileri, bizlere yönelik eleştirilerini, Ereğli’nin eksikliklerini, halkımızın sesini duyurarak yaptıkları çalışmaları her zaman takdirle karşılıyor, bu vesile ile gazeteciler gününün başta sizlere, ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum, başarılar temenni ediyorum” dedi.

AK Parti’de Süreç Devam ediyor

 “AK Parti’nin Ereğli Belediye başkan adayının açıklanmasında gecikme yaşandığı yönünde söylentiler var” diyen Özgüven; “Süreç devam ediyor, aslında gecikme diye bir şey yok, Türkiye genelinde sadece birkaç ilde, ilçe adayları açıklandı. AK Parti’nin süreci devam ediyor” dedi.

Gecikme ya da ertelenme diye bir şey yok

Özgüven; “Malumunuz 31 Martta yerel seçimler yapılacak ve vatandaşlarımız sandığa giderek oylarını kullanacaklar. Tabi ki her partinin seçim süreci ve takvimi farklı olabilir. Ereğli’de diğer partilerin adaylarının belli olması sanki her yerde açıklandı da sadece Ereğli kaldı gibi lanse etmeye çalışanlar var. Süreç devam ediyor, aslında aday açıklanması ertelendi diye bir şey yok, partimizin yetkilileri kılı kırk yararak çalışıyorlar, zamanı gelince Ereğli başkan adayı da açıklanır” dedi.

87 Mahalleye Hizmet Ettik

Geçtiğimiz 5 yıldan beri Ereğli halkının bize verdiği güven ve teveccühle, çalışma arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yapmaya gayret gösterdik” diyen Özgüven; “Belediyecilik hizmetlerinin sınırı yok, 87 mahallesi olan Ereğli’nin her köşesine teşkilatımızla, meclis üyelerimizle ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte hizmet götürmeye gayret ettik. Bir taraftan organize sanayinde istihdama yönelik çalışmalara vesile olurken, bir taraftan da Ereğli’nin kanayan yarası olan altyapı ve kanalizasyon çalışmalarını yaptık diğer taraftan da Ereğli’de yıllardan bu yana yapılmayanı, ilkleri yaptık

2,5 Milyar Liralık Araçlar Kazandırdık

Ereğli Belediyesine bu yıl itibari ile 2,5 milyon liralık çevre ve şehircilik bakanlığımızın bir hibesi söz konusu oldu. Bunlardan bir tanesi 400 milyon olan çöp toplama araçları, bir tanesi de ortalama 500 milyar değerinde çöp toplama aracı yıkama ve dezenfekte aracı. Bu araçlardan Türkiye’de az sayıda var ve biz Ereğli’ye kazandırdık. Bu kadar büyük rakamlı hibeleri almak da gerçekten belediyemizin performansı ve çalışmaları dikkate alınarak ortaya çıktı. Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve bakanlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Okunma : 1658
kent gaz
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Oprukçu’dan Bağımsız Adaylık Sinyali
19 Ocak 2019 Okunma: 15392 Siyaset
Musa Yılmaz’dan İttifak sonrası ilk açıklama
18 Ocak 2019 Okunma: 14334 Siyaset
Oprukçu’dan Son Dakika Açıklaması
19 Ocak 2019 Okunma: 9949 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın