Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

15 Ağustos 2018 Çarşamba
Bayram şekeri alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber çeşit çeşit çikolata lokum ve şekerler alınmaya başlandı.
Kategori : Gündem
13 Haziran 2018 11:47
 
Bayram şekeri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber çeşit çeşit çikolata lokum ve şekerler alınmaya başlandı. Ancak hemen hemen her yerde satılmaya başlanan bayram şekeri ve çikolatası alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.


BAYRAM ÇİKOLATASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Sağlıklı çikolata, içeriğinde yüzde 70 oranda kakao barındırır. Ancak içeriğinde kakao dışında ek maddeler bulunan çikolatalar, mide ve bağırsakları deforme ederek; ishal, kusma, zehirlenme gibi rahatsızlıkların ortaya çıkasına sebep olur. Ayrıca bu çikolatalar hemen tüketilmediğinde zararlı bakterlerin oluşumu artar.

BAYRAM ŞEKERİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER?

Şeker ürünlerinin üretimi sırasında birçok gıda maddesinin yanı sıra tatlandırıcı yapılması için bazı zararlı maddeler kullanılır. E120 Karmin boya maddesi bu zararlı maddelerden biridir.

 Bu madde böceklerden elde edilir. Doğru işlemlerden geçilmediğinde özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verir.

 Şeker kaplarının üzerindeki jelatinlerde yazılan E471, E472, E473, E474, E475, E476 ve E477 mono - digliserit ve tuzlarını içeren ürünlerde, hem hayvansal hemde bitkisel yağlar kullanılır.

 Sağlıklı şekerlerin etiketlerinde çoğunlukta besin gıdaları bulunması gerekir. Uzmanlar, hayvansal katı maddesi içeren şekerlerin kansere neden olabileceğini belirtiyor.

Okunma : 628
Gündem haberleri
15 Ağustosta Ereğli’de Elektrik Kesintisi
14 Ağustos 2018 Okunma: 7820 Gündem
SON DAKİKA: EREĞLİ’DE SİLAHLI SALDIRI
14 Ağustos 2018 Okunma: 7677 Asayiş
Trafik Kazasında acı tesadüf
13 Ağustos 2018 Okunma: 7115 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın