Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

12 Ağustos 2020 Çarşamba
Belediye Başkanı Oprukçu: Atıp tutmanın stopajı, KDV’si yok
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un sosyal medyada çıkan açıklamalarına cevap vererek; “Atıp tutmanın stopajı KDV’si yok, çok maliyetsiz bir egzersiz” dedi.
Kategori : Gündem
13 Ocak 2020 18:01
 
Belediye Başkanı Oprukçu: Atıp tutmanın stopajı, KDV’si yok

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un sosyal medyada çıkan açıklamalarına cevap vererek; “Atıp tutmanın stopajı KDV’si yok, çok maliyetsiz bir egzersiz” dedi.

Başkan Oprukçu açıklamasında; “‘Yılmayacağız yıkılmayacağız başaracağız’ yeminini defalarca haykırarak söyleyen bir Ülkücü olarak özellikle ifade etmek isterim ki mücadele etmekten yorulmam” ifadelerini kullandı.

KONYA EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU’NUN AÇIKLAMASI:

“Değerli hemşerilerim…

İktidar partisinin muhterem ilçe başkanı talihsiz bir açıklama yapmış ve ‘Milletvekillerimiz hükümetimiz ile Ereğli’ye hizmet etmeye devam ediyoruz’ demiş. Hizmete engel olmadıklarını ve hatta destek verdiklerini ifade ederek bizlere de birkaç soru niteliğinde itham yöneltmiş. Biz bir siyasi partinin atanmışı değil halkın helal oylarıyla ‘Bir milletvekilinin nefsine Ereğli’nin geleceğini kurban etmeyiz’ diyerek seçtiği bir belediye başkanıyım; dolayısıyla muhatabım Ereğli halkı.

Kıymetli hemşerilerim…

Atıp tutmanın stopajı KDV’si yok, çok maliyetsiz bir egzersiz…

Göreve talip olduğumuz günden bu yana gayemiz Ereğli’de huzuru tesis etmek, Ereğli’nin yalnızca bugününü değil geleceğini de inşa ederek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Ereğli bırakabilmek.

Huzuru tesis ederken elbette birilerinin siyasi huzurunu kaçırdık. Birileri siyasi arenada aldığı mağlubiyetin acısını ‘seçildi ama hizmet ettirmeyiz’ diyerek çıkarmak istiyor.

Ereğli Belediye Başkanı’na hizmet için destek verdiklerini iddia edenler;

-Komisyonda imza atan meclis üyelerine baskı yapıp mecliste basının önünde reddetmelerini ya da çekimser kalmalarını isteyenler…

-İŞKUR’a 100 tane Ereğli’nin evladını belediyemizde istihdam etmek üzere yazdığımız yazıyı İŞKUR müdürünü ziyaret ederek 16.25’te red yazısı göndertip, 16.51’de ‘İŞKUR’u ziyaret’ fotoğrafı paylaşanlar…

-Hukuki zemini tesis etmek için personelimize imzalatacağımız iş sözleşmesini bir istifa metni diye imzalamamaları için baskı kuranlar…

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdiğimiz çöp konteynırı hibe talebimizin, küçük sanayi sitesi, hal tesisi, kamyon garajı imar planı talebimizin, 3. Etap TOKİ yol talebimizi, millet bahçesi talebimizin, Huzurköy arazi tahsis talebimizin, taş evler tahsis ve küçük sanayi sitesi arsa satış talebimizin, hele hele Ereğli’ye bir kütüphane kurma talebimizin önünü keserek mi destek veriyorlar Ereğli Belediyesi’ne, Ereğli’nin geleceğine?

Değerli hemşerilerim…

Ereğli-Ankara arası 352 kilometre. Elbette her hafta Ankara’ya gitmek mümkün. Ankara’ya sık gidip gelerek Ereğli’nin geleceğine yatırım yaptıklarını söyleyenler kendi şahsi ikballerine yatırım yapan, Hüseyin Oprukçu’nun önünü kesebilmek için sahada yapamadıklarını masada yapmak isteyenler.

Hemşerilerimin gönlü rahat başı dik olsun!

‘Yılmayacağız yıkılmayacağız başaracağız’ yeminini defalarca haykırarak söyleyen bir Ülkücü olarak özellikle ifade etmek isterim ki mücadele etmekten yorulmam, hele ki söz konusu teveccüh gösteren hemşerilerimin yüzünün gülmesi, Ereğli’nin geleceği ise… “ dedi.

Okunma : 2600
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Oymalı (Gicen-Gecen) Köyü
09 Ağustos 2020 Okunma: 16509 Kültür Sanat
Son dakika! Ereğli’de iki otomobil çarpıştı: Yaralılar var
08 Ağustos 2020 Okunma: 10709 Asayiş
Son dakika: Çocuk İvriz suyuna düştü! Durumu ağır
08 Ağustos 2020 Okunma: 10495 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın