Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

19 Haziran 2019 Çarşamba
Belediye Meclisi’nde Cumhur Ayrılığı
Ereğli Belediye Meclisi’nde yer bulan Cumhur İttifakı adayları arasında ayrılık yaşand ve MHP mecliste kendi grubunu kurdu.
Kategori : Gündem
16 Nisan 2019 20:39
 
Belediye Meclisi’nde Cumhur Ayrılığı

Ereğli Belediye Meclisi’nde yer bulan Cumhur İttifakı adayları arasında ayrılık yaşand ve MHP mecliste kendi grubunu kurdu.

Konya Ereğli’de 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı adayları olarak Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen üyeler arasında ayrılık yaşandı.

Alınan bilgilere göre, Cumhur İttifakı aday listesinden seçilerek Belediye Meclis Üyesi olan 8 kişi Cumhur ittifakından ayrılarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçti.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde ortak aday çıkartan AK Parti ve MHP’nin birlikte meclise gönderdiği Belediye Meclis Üyeleri, ortak listeden ayrıldılar.

AK Parti listelerinden belediye meclis üyesi olarak seçilen Ayhan Dargeçit, Zeki Üstündağ, Mahmut Altınkaya, Ramazan Demirel, Ayhan Gültekin, Melih Ayata, Mehmet Yalçın Aydoğdu ve Mustafa Kumru AK Parti’den istifa ederek MHP’ye geçtiler.

Musa Yılmaz: Bu normal bir süreç

Bunun normal bir süreç olduğunu söyleyen MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz; “Bu normal bir durum Türkiye’nin her tarafından bu böyle olur. Belediye Meclisi’nde hem AK Parti’nin hem de MHP’nin gurubu olacak. Bizler Cumhur İttifakı gereği AK Parti listesinden seçimlere girdik ve arkadaşlarımız AK Parti listesinden belediye meclis üyesi seçildiler. Ancak şimdi Milliyetçi hareket Partisi’nin gurubunu oluşturabilmek adına istifa etmeleri gerekiyordu. Bu normal bir süreç” ifadelerini kullandı.

 

 

Okunma : 7781
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
tatlıdil inşaat
Gündem haberleri
Oprukçu, Hangi partiye nasıl geçeceğini açıkladı
17 Haziran 2019 Okunma: 25394 Gündem
Küçük yaşta ki çocuğa taciz iddiası
17 Haziran 2019 Okunma: 14468 Gündem
Devrilen traktörün altında can verdi
15 Haziran 2019 Okunma: 5641 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın